بهترین نمونه های کمپین تبلیغاتی برتر و موفق جهان

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دادن لقب بهترین به حرفه های مختلف کار مشکلی است. اما همیشه کمپانی هایی هستند که در زمینه کاری خود به صورت بهترین عمل می کنند. اما چرا برخی از این شرکت ها موفق تر هستند؟ جواب این سوال در میزان تاثیر تبلیغ در رشد برند است. در واقع این تبلیغات به گونه ای ایجاد شده اند که فرد می تواند تا سالیان بعد نیز آن ها را به خاطر بیاورد. بنابراین تبلیغی موثر است که تاثیر ذهنی مناسبی بر فرد داشته باشد. آشنایی با بهترین نمونه های کمپین تبلیغاتی می تواند در این راه به شما بیشتر کمک کند.

در سطح جهان شرکت های مختلفی وجود دارند که تبلیغات تجارت های مختلف را به عهده می گیرند. از جمله کمپانی های معتبری که در زمینه تبلیغاتی، فعالیت دارند آژانس تبلیغات اختصاصی می باشد. متخصصان ما با بهره مندی از جدیدترین تکنیک های عرصه تبلیغات، در تلاش برای ایجاد تبلیغی موثر در جهت گذاشتن تاثیری مناسب بر مخاطبان شما می باشند.

بهترین نمونه های کمپین تبلیغاتی

در این میان یک سری از تبلیغات، بر اساس میزان بازده و همچنین جلب توجه افراد، لقب برترین تبلیغات را برای خود کسب کرده اند. با ما همراه باشید تا با این کمپین ها آشنا شوید.


• World Gallery : این کمپین تبلیغاتی مربوط به شرکت اپل است که در امریکا برگزار شد. اپل برای این که نشان دهد دوربین گوشی iPhone 6 ارتقاء یافته است از مردم خواست عکس های خود را با این گوشی بفرستند تا بیلبورد این تصاویر در شهر زده شود. نتایج بدست آمده از این کمپین به این صورت است که 24000 نفر در این شرکت کرده که 95 درصد نظرات در مورد این کار در شبکه های اجتماعی مثبت بوده است.


• تلسکوپ : این تبلیغ در مورد پیرمردی است که در کره ماه تنها است و دختر بچه ای که می تواند از طریق تلسکوپ خود با او ارتباط برقرار کند و در نهایت برای پیرمرد تلسکوپی از زمین ارسال می کند تا پیرمرد را از تنهایی در بیاورد. این تبلیغ هر سال در امریکا پخش می شود به طوری که از بازده مناسب آن توانسته است 1.2 میلیون دلار به یک خیریه کمک کند.


• MyFamilyCan : این تبلیغ برای یک شرکت تولید کنسرو در کشور استرالیا است. این کمپانی به دلیل وجود رقابت زیاد، کاهش فروش خیلی زیادی را داشت. برای جلوگیری از این اتفاق، کمپینی تشکیل شد که عکس کشاورزان محصولات خود را روی قوطی کسنرو خود بزند. با این کار توانست 8 درصد به میزان فروش خود اضافه کند.


• استخر شنا : سازندگان استخر در کشور استرلیا تنها با شناسایی درست مخاطبان هدف خود و همچنین نیاز آن ها زمانی که در هوای گرم به استخر فکر می کنند، توانستند تبلیغ خود را به گونه ای ایجاد کنند که سالیانه 23 درصد افزایش کاربر داشته باشند. اهمیت آنالیز داده توسط این تبلغ به خوبی نشان داده می شود.


• nike : جالب است که بدانید این کمپانی در ابتدای کار خود تنها برای دوندگان ماراتون به صورت اختصاصی کفش تولید می کرد. بعد از آن رقیبی به نام ریبوک پیدا کرد که در آن زمان فروش بیشتری از نایک داشت. بنابراین نایک تصمیم به راه اندازی کمپین "فقط انجامش بده!" گرفت تا به این وسیله بازی رقابت را به نفع خود ببرد. در سال 1988 فروش آن 800 میلیون بود در حالی که در سال 1998 فروش آن به 9.2 بیلیون دلار رسید. در واقع این شرکت تنها با استفاده از 3 کلمه توانست تاثیر قوی در ذهن مخاطب خود داشته باشد، به طوری که فرد نیروی عالی برای انجام تمام امور خود را پیدا کند.

 


• Volkswagen : دقت کرده اید که همیشه مردم امریکا به دنبال خرید ماشن های بزرگ هستند؟ حتی تا 15 سال بعد از WWII، مردم هم چنان حاضر نبودند که از ماشین های سایز کوچک آلمانی استفاده کنند. پس سوالی که یک کمپین تبلیغاتی باید به آن پاسخ دهد این است که چگونه می توان نظر مردم را تغییر داد. این کاری بود که کمپین تبلیغاتی Volkswagen انجام داد. با شعار "کوچک تر فکر کن!" توانست واقعیت محصول خود را به افراد ارائه دهد و نظر آن ها را تغییر دهد.


• California Milk Processor Board : زمانی که شما قصد ایجاد یک کمپین تبلیغاتی دارید؛ برای موفقیت خود نباید همیشه سعی کنید افراد جدید را به سمت خود بیاورید. گاهی نیاز است که مشتریان خود را همواره در کنار خود نگه دارید و آن ها را ترغیب کنید که از محصولات شما بیشتر استفاده کنند. این کاری بود که این تولید کننده شیر انجام داد. به عبارت دیگر مخاطب هدف خود را افرادی قرار نداد که شیر استفاده نمی کنند بلکه مشتریان خود را در نظر گرفت. تنها با استفاده از شعار "شیر گرفتی؟" کاری کرد که افراد ترغیب شوند از محصولات آن شرکت بیشتر استفاده کنند.


• Apple : کمپانی اپل همواره از بهترین کمپین های تبلیغاتی استفاده کرده است ولی این کمپین که با شعار " مک بگیر!" آغاز شد بهترین کمپین تبلیغاتی این شرکت بود که باعث شد در سال اول 42 درصد افزایش در فروش خود داشته باشد. ایده این کمپین این بود با توجه به این که همیشه محصولات اپل منحصر به فرد هستند؛ کاربر بدون این که اطلاعات کافی داشته باشد می تواند به راحتی از این محصولات استفاده کند. در واقع از گیج شدن کاربر با این پیچیدگی ها جلوگیری کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn