برای برند خود چه وجه تمایزی در نظر گرفته اید ؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نام تجاری یکی از جنبه های مهم هر کسب و کار، بزرگ یا کوچک، خرده فروشی و B2B است. یک برند متمایز به شما یک مزیت ویژه در بازارهای فزاینده رقابتی می دهد. اما دقیقا " برندینگ " چیست؟وچگونه روی تمام کسب و کارها ، حتی کسب و کارهای کوچک تاثیر می گذارد؟

نام تجاری شما نشان می دهد :

  • شما که هستید ؟
  • چه کسی می خواهید باشید ؟
  • و افراد چه درکی از شما دارند ؟
  • همچنین به افراد می گوید که چه چیزی می توانند از محصولات و خدمات شما انتظار داشته باشند .

تمایز راز موفقیت برند !
آیا شما در صنعت خود نوآور هستید؟ یا با تجربه و قابل اطمینان؟ آیا محصول شما با قیمت بالا و کیفیت بالاست یا کم هزینه و با ارزش است؟ شما نمیتوانید تمام گزینه ها را داشته باشید و برای افراد همه چیز را تداعی کنید .شما باید خود را بر اساس اینکه مشتریان هدف شما چه چیزی را میخواهند و نیاز دارند تعریف کنید . قدم اول برای ایجاد تمایز ، شناخت توانایی ها و نقاط قوت مجموعه تان است . نقطه قوت مجموعه خود را به عنوان یک مزیت رقابتی برای برند خود در نظر بگیرید و استراتژی برندینگ خود را برحسب آن طراحی کنید .
تعریف برند شما ، مانند یک سفر اکتشافی کسب و کار است. که می تواند دشوار، وقت گیر و ناراحت کننده در عین حال هیجان انگیز باشد. قبل از شروع این سفر نفس گیر به سوالات زیر پاسخ دهید:

مأموریت شرکت شما چیست؟
مزایا و ویژگی های محصولات یا خدمات شما چیست؟
مشتریان و چشم اندازهای شما در حال حاضر از شرکت شما فکر می کنند؟
با چه کیفیتی می خواهید آنها را با شرکت خود مرتبط سازید؟

شروع به تحقیق کردن کنید. نیازها، عادت ها و خواسته های مشتریان فعلی و آینده خودتان را شناسایی کنید . و به آنچه فکر می کنید تکیه نکنید.باید بدانید که آنها چه فکر میکنند !!
از آنجا که تعریف برند تجاری و توسعه یک استراتژی تجاری می تواند بسیار پیچیده باشد، حتما از تخصص یک مجموعه متخصص برندینگ یا کسب و کار استفاده کنید .در اینجاست که شما می توانید وجوه تمایزی برای برند خود در نظر بگیرید . ویژگی ، محصول و خدمتی ارایه کنید که مردم بایستند ، گوش کنند و خودشان به صورت خود خواسته داستانی که از شما کشف کرده اند را با دیگران در میان بگذارند . به این سوالات مهم فکر کنید :


چگونه بیشتر دیده شوم ؟
آیا محصول یا خدمت من توجه بقیه را جلب می کند ؟
چرا افراد باید برند من را انتخاب کنند ؟
چگونه می توانم تمایز خلق کنم ؟


توسعه برند را جدی بگیرید .
بعد از اینکه نام تجاری خود را تعریف کردید، نوبت به برنامه توسعه برند شما ست ؟ در اینجا چند راهنمایی بسیار تاثیرگزار به شما توصیه می کنیم :


1. از طراحی لوگو غافل نشوید !!
یک لوگو مرتبط با کاربری مجموعه طراحی کنید و از آن در همه محصولات ، خدمات و تبلیغات خود استفاده کنید . لوگوی شما ، تداعی گر برند شما در ذهن افراد است .


2. شعار برند خود را مشخص کنید .
پیام های کلیدی که می خواهید در رابطه با نام تجاری خود به دیگران بگویید چیست؟ افراد باید از ویژگی های نام تجاری شما آگاهی داشته باشند.نام تجاری خود را در تمام جنبه های کسب و کارتان گسترش دهید .


3. پایه برند شما لوگوی شما است.
وب سایت شما، بسته بندی و تبلیغات و .. همه آنها باید با لوگوی شما در هماهنگی باشد . در چگونگی پاسخ شما به تلفن ، پوشش شما یا فروشندگان شما ، امضا ایمیل و در تمام قسمت های کسب و کارتان از آن استفاده کنید .

4. از یک "صدا" برای تداعی نام برندتان استفاده کنید .

این صدا باید در تصاویر بصری ، آنلاین ، آفلاین و تمام راه های ارتباطی شما با افراد قابل استفاده باشد.

 

5. برای برند تان قالب طراحی کنید.

برای روش های بازاریابی خود استانداردی ایجاد کنید .از یک رنگ یکسان ، محل قرارگیری لوگو ، نگاه و حس مشترک در سراسر کار خود استفاده کنید .

6. صادق باشید .
اگر به وعده های برندتان عمل نکنید .مشتریان شما به شما اعتماد نمیکنند و دیگر به شما مراجعه نمیکنند .


7. مقاوم باشید !!
این موضوع مهمترین نکته ای است که می توانم به شما بگویم و شامل همه موارد فوق است.

 

| گر شما نمی توانید این کار را انجام دهید، تلاش های شما در ایجاد یک نام تجاری ناکام خواهد ماند. |

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn