اهمیت اینستاگرام در کسب و کار

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

امروزه اینستاگرام بعد از فیسبوک به دومین شبکه اجتماعی از نظر جذابیت تبدیل شده است و حدود 400 میلیون کاربر فعال دارد. بیش از 60 درصد ا زاین کاربران هر روز به این شبکه اجتماعی سر میزنند و اکانت خود را چک میکنند.
این شبکه اجتماعی برای کسب و کارها میتواند بهترین شبکه اجتماعی محسوب شود و پیش بینی شده است که تا چند سال دیگر حدود 70 درصد از برند ها در این شبکه اجتماعی فعالیت خواهند داشت.


به دلیل همین محبوبیت زیاد است که این روز ها میبینیم کسب و کارهای کوچک و تازه کار با فعالیت در اینستاگرام توانسته اند بازار خوبی برای محصولات خود به دست آورند و فروش چشمگیری داشته باشند. به گونه ای که یک کاربر با کمترین سطح دانش، می تواند کالا یا خدمات مورد نیاز خود را در اینستاگرام جستجو کند و به یک مشتری برای یک کسب و کار تبدیل شود.

کسب و کارهای گوناگون و زیادی در کشور وجود دارد که از اینستاگرام به عنوان یک رسانه اجتماعی پرنفوذ و کم هزینه برای برندسازی استفاده می کنند. به همین منظور به شما به عنوان یک صاحب کسب و کار پیشنهاد می کنیم تا بیشتر از این زمان را از دست ندهید و سریعتر با یک پلن صحیح در این شبکه اجتماعی حضور فعال داشته باشید و موفقیت خود را تضمین کنید.

این روزها داشتن یک اکانت فعال در اینستاگرام نشان‌دهنده یک هویت است و مشتریان می توانند به راحتی شما را در شبکه اجتماعی اینستاگرام جستجو و به شما دسترسی پیدا کنند. این مشتریان اصولا قبل از اینکه وبسایت شما را بازدید کنند، اقدام به جستجوی پروفایل کسب‌وکار شما در شبکه اینستاگرام می‌ نمایند. بنابراین باید به این موضوع توجه داشته باشید که اگر در این شبکه اجتماعی حضور نداشته باشید، ممکن است در نظر مردم به‌ عنوان منبعی قابل‌اعتماد پذیرفته نشوید.

شما میتوانید از ابتدا یک اکانت بیزینسی برای کسب و کار خود بسازید یا اینکه اکانت فعلی خود را به اکانت تجاری تبدیل کنید. با این کار به تمامی امکانات و مزایای مورد نظر که این شبکه اجتماعی برای یک بیزینس دراختیار کاربران خود قرار داده است، دسترسی خواهید داشت. با این کار شما میتوانید جزئیات تماس، مشاهده جزئیات فالوئرها و امکان ارسال تبلیغات در برنامه، رشد و اثرگذاری پستها را به راحتی مشاهده و بررسی کنید.
شما قادر هستید که پست های برتر از نظر مخاطبان خود را مشاهده کنید و نمودار مخاطبین مانند سن، جنسیت و موقعیت جغرافیایی آنها را ببینید. این نمودار همچنین به شما نشان میدهد که کدام ساعات روز بیشترین مخاطب را دارید.

با تغییرات جدیدی که در الگوریتم اینستاگرام ایجاد شده است، اطلاعات مفیدی برای شما ارائه میشود که مشاهده میکنید چه چیزهایی برای شما بیشتر تاثیر دارد، چگونه میتوانید پیام خود را بهتر به مخاطب برسانید و چه زمانی برای پست مطالب شما بهتر است؛ تا اثرگذاری و دسترسی اکانت خود را افزایش دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn