مشاور کیست و تاثیر آن در بیزینس چیست؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

امروزه مشاورِ کسب و کار، جایگاه ویژه ای در تجارت پیدا کرده است و هرچه جلوتر می رویم این نیاز بیشتر احساس می شود؛ به گونه ای که اکنون کمتر کسب و کاری را میبینیم که بدون استفاده از کمک یک مشاور متخصص توانسته باشد به موفقیت چشمگیری برسد. گرفتن مشاوره با شخص کاردان و باتجربه عاملی موثر و یاری دهنده در مسیر پیروزی و رسیدن به موفقیت است.

مشاور شخصی است که میتواند با نگاه بیرونی به یک سازمان، توصیه ها و پیشنهادهایی سازنده را به مدیر آن سازمان جهت توسعه کسب و کار ارائه دهد.


یک مشاور می تواند شما و سازمانتان را در انتخاب نام مناسب، لوگوی متعارف، کمپین های تبلیغاتی و انتخاب شعار تبلیغاتی متناسب و... کمک کند. همچنین میتواند با نگاهی که از بیرون به سازمان دارد، انتقادات و پیشنهادات سازنده ای ارائه دهد، که به ارتقای آن سازمان کمک میکند و آن را در مسیر اهدافش پیش میبرد.


مشاور به علت اینکه دیدگاه مستقلی نسبت به سازمان دارد، میتواند به زوایای بیشتری توجه کند و پیشنهادها و ایده های بهتری را مطرح نماید. اما باید این موضوع را نیز در نظر بگیرد که توصیه ها و پیشنهاداتش براساس توانمندی های سازمان و همچنین قابل اجرا باشد.


وظیفه مدیران سازمان در قبال مشاوران خود این است که او را بصورت دقیق در جریان نقاط ضعف و قوت سازمان قرار دهند و همچنین اطلاعات کافی و صحیحی در اختیار او بگذارند.


شما به عنوان مدیر یک سازمان باید در برخورد با مشاور خود اعتدال را رعایت کنید؛ این به معناست که نه انتظار داشته باشید که یک مشاور با ایده های خود کلا کسب و کار شما را متحول کند و نه اینکه از طرفی نظرات او را کلا نادیده بگیرید و سعی کنید ایده های خود را به او تحمیل نمایید.


شما باید زمان کافی را در اختیار مشاور قرار دهید و با او همکاری کنید. زیرا مشاوره یک فرآیند برنامه ریزی شده است که برای به نتیجه رسیدن نیاز به زمان کافی دارد.


اگر برای بهبود روند رو به رشد سازمانتان تصمیم به داشتن مشاور در کنار خود گرفته اید، موارد زیر را رعایت نمایید:

- اطلاعات و مشکلات خود را از مشاور پنهان نکنید.
- مشاوری برای خود انتخاب کنید که متخصص، باتجربه و کاردان باشد.
- برای تحقیق و تنظیم برنامه لازم زمان کافی در اختیار مشاور قرار دهید.
- نظرات خود را به مشاور تحمیل نکنید.
 - به افراد تیم خود در سازمان گوشزد کنید که با مشاور همکاری لازم داشته باشند.
- صبور باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn