تاثیرات رسانه های اجتماعی در بیزینس

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

با گسترش اینترنت، تجارت الکترونیک در حال منسوخ کردن تمامی راه ها و ابزارهای تجارت سنتی و باعث به وجود آمدن ابزارهای گوناگون و جدیدی در تجارت الکترونیکی شده است. از جمله این ابزارها می‌توان به رسانه های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها اشاره کرد، که امروزه اصلی ترین ابزار داد و ستد شناخته می‌شوند.بر اساس آمار منتشر شده، تعداد کاربران رسانه های اجتماعی و پیام رسان ها در ایران حدود 30 میلیون نفر و تلگرام و اینستاگرام، محبوبترین شبکه های اجتماعی در ایران هستند. در ادامه مطلب به معرفی این رسانه ها و تاثیر آنها در کسب و کار و بیزینس می پردازیم.


تلگرام 
همان طور که گفته شد محبوب‌ترین اپلیکیشن ارتباطی در میان کاربران ایرانی تلگرام است که تقریبا همیشه در دسترس افراد بوده و به یکی از کانال‌های راه‌اندازی کسب و کار تبدیل شده است. این شبکه در ابتدا فقط یک پیام رسان بود و به تدریج با پدیدار شدن امکاناتی همچون گروه ها و کانال ها میتوان آن را یک شبکه اجتماعی به شمار آورد.
حدود 90درصد افراد روزانه حساب کاربری خود را در تلگرام چک می‌کنند و حدود 30 درصد این افراد همیشه آنلاین هستند. در فوریه 2016 تلگرام اعلام کرد که بیش از 100 میلیون کاربر فعال بصورت ماهانه در این شبکه هستند و روزانه 350 هزار نفر به این عدد اضافه میشود.
بیشترین زمان مراجعه کاربران به این اپلیکیشن بین ساعات 16 تا 22 است.
راه هایی مانند تبلیغات کانال های تلگرامی , معرفی گروه های تلگرامی و شیوه های مختلف افزایش اعضا باعث شده تا رسانه های بزرگ و بسیاری از کسب و کارها برای معرفی به سراغ این شبکه اجتماعی بروند.

 

اینستاگرام
شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی دیگر از شبکه‌های محبوب بین ایرانی‌ها بوده که امروزه یکی از راه های معرفی کسب و کار، افزایش تعاملات با مشتریان و به اشتراک گذاشتن کالا یا خدمات است. یکی از دلایل مراجعه افراد به اینستاگرام آشنا شدن با کالا یا خدمات است، پس بهتر است مدیران بازاریابی شرکت‌ها یک برنامه تبلیغاتی مخصوص در فضای اینستاگرام داشته باشند. بهترین ساعت برای برنامه های تبلیغاتی ساعت‌های 19 تا یک بامداد است که اینستاگرام بالاترین عضو فعال را دارد.
این برنامه هم اکنون بیش از 500 میلیون کاربر فعال دارد و بیشتر کاربران از این شبکه برای ارسال اطلاعات خود در زمینه حرفه ای که دارند و خدمات یا محصولاتی که ارائه میدهند استفاده می‌کنند.

 


فیس‌بوک 
فیس‌بوک با بیش از ۹/۱ میلیارد کاربر، بیشترین تعداد کاربر را در میان همه‌ی شبکه های اجتماعی در دنیا دارد. فیس‌بوک ابزار فوق‌العاده‌ای را برای‌ کسب و کار فراهم کرده است که از طریق آن می‌توانید به مشتریان بالقوه‌تان در سراسر جهان متصل شوید و می توانید از جنبه‌ی تبلیغاتی آن به آسان‌ترین شکل ممکن استفاده کنید.
این شبکه بزرگترین شبکه اجتماعی موجود در اینترنت هم از لحاظ تعداد کاربر و هم از لحاظ اسم و رسم است. تخمین زده می‌شود که بیش از دو میلیون کسب و کار کوچک و متوسط از این پلتفرم برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده کنند.

 


گوگل پلاس
گوگل پلاس به شما امکانات متنوع و سرعت بالایی را در انتشار مطالب میدهد. اغلب وب مسترها و کارشناسان بازاریابی اینترنتی محتوا، برای مشتریان شان از این شبکه اجتماعی استفاده میکنند.
ارزش سئو و بهینه سازی این شبکه برای سایتها ، آنرا تبدیل به یک شبکه متفاوت و ضروری برای هر کسب و کار کرده است.
در دسامبر 2011 راه اندازی شد و تا کنون بیش از 420 میلیون کاربر فعال جذب کرده است.

 


توییتر
به‌نظر می‌رسد، فضای ساده توییتر، فضای مناسبی برای آن دسته از صاحبان کسب و کاری است که به دنبال برندسازی شخصی هستند. فضای متنی توییتر خلاقیت خاصی را می‌طلبد و همین امر باعث شده کاربران این شبکه از اقشار خاصی باشند که بعضا آغاز‌کننده برخی جریان‌های اجتماعی و فرهنگی از طریق همین شبکه اجتماعی متنی هستند. فعالیت کاربران در این شبکه اجتماعی معمولا بین ساعات 19 تا 22 است.
جالب است بدانید که توییتر بیش از 320 میلیون کاربرا فعال ماهانه دارد.
کسب و کارها میتواند بوسیله توییتر با مشتری ها آینده نگر در ارتباط باشند ، به سوالات پاسخ کوتاه دهند ، آخرین اخبرا خود را منتشر کنند و همزمان تبلیغات خود را باتوجه به کشور کاربران و بدلخواه نمایش دهند.

 


لینکدین
لینکدین یک شبکه اجتماعی است که براساس روابط تجاری، مهارت و حرفه کاربران شکل گرفته است.
از آن جایی که عمده کاربران فعال در لینکدین افرادی هستند که تخصص خاصی در بخشی خاص از فعالیت تجاری دارند با اشتراک گذاری محتوای مفید و مرتبط میتوانید مشتریان هدف خود را به دست آورید.
این رسانه اجتماعی برای آن دسته از متخصصان که به دنبال به اشتراک گذاشتن تخصص و تجربه خود و یادگیری از دیگران هستند، فضای خوبی است و همین امر باعث شده لینکدین در مقایسه با سایر شبکه‌ها منبع موثق‌تری برای اطلاعات و اخبار باشد.
این سایت با 24 زبان زنده دنیا و با بیش از 400 میلیون کاربر در حال فعالیت است. این برنامه برای کسانی که بدنبال ارتباط با شرکت ها ، صنایع و کسب و کارهای مشابه با کار خود هستند، بسیار مناسب است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn