تاثیرات لوگو در برندسازی شخصی

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

زمانی لوگو تنها مختص برندهای کسب‌ و کار و یا عرضه محصولات بود، اما امروزه با گسترش شبکه‌ های اجتماعی، نه ‌تنها فرصت داشتن یک برند شخصی به وجود آمده، بلکه برای متمایز شدن از دیگران به یک باید تبدیل شده است.

یکی از اولین و مهمترین فاکتورهایی که باعث مطرح شدن شما به عنوان یک شخصیت با برند شخصی می شود، داشتن لوگوی مناسب است. یا به عبارت دیگر، داشتن لوگوی شخصی بخشی از فرآیند پرسونال برندینگ می باشد.

هر انسان دارای شخصیت، احساسات، ظاهر، خصوصیات اخلاقی، حرفه، تخصص و دیدگاه های مختص به خود است که این مفاهیم در مجموع، برند شخصی شما را تشکیل می دهند. لوگوی شخصی شما هم بخشی از ظاهر شماست که توسط دیگران دیده می شود. لوگوی شخصی، وجه تمایز شما نسبت به دیگران و عامل شناسایی شما در بازار رقابت است. اما طراحی لوگوی مناسب توسط متخصصین در این حوزه باید صورت گیرد.

این لوگو باید بازتاب امید و آرزوهای شما از چگونه دیده شدن در نظر دیگران باشد. دقیقاً مانند یک کسب‌ و کار، لوگوی برند شخصی شما نیز اولین تأثیر و احساسی است که دیگران از شما دریافت می‌کنند. پس توجه کنید که این احساس درست باشد.

طراحی یک لوگو برای پرسونال برندینگ باید دو خصوصیت داشته باشد، اول اینکه تمام یا قسمتی از نام را در بر داشته باشد و مورد دوم اینکه دارای علائمی در رابطه با حرفه و تخصص شما باشد.

با توجه به اینکه لوگو در پرسونال برندینگ باید بخشی از نام یا تمام آن را شامل شود، ترجیح طراحی لوگو به صورت تایپوگرافی و یا تلفیقی است.

شما با داشتن یک لوگوی شخصی یک هویت ثانویه برای خود ایجاد میکنید، ساختاری که فراتر از هویت فردی شماست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn