مک دونالد ، بزرگترین رستوران زنجیره ای جهان !

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مک دونالد بزرگترین فست فود زنجیره ای جهان است که در اواخر دهه ی 1930 توسط ریچارد و موریس مک دونالد بنیان نهاده شد.

پدر آنها در سال ۱۹۳۷ یک کیوسک تهیه ی غذا، که تنها هات داگ سرو میکرد، راه اندازی کرد. پس از مدتی به منوی خود ساندویچ همبرگر نیز اضافه کرد. در سال ۱۹۴۰ ریچارد و موریس، این کیوسک فروش ساندویچ را چندین کیلومتر جابه جا و به سنبرناردیوی کالیفرنیا منتقل کردند و نام آن را «McDonald's Bar-B-Que» گذاشتند. چون منوی آنها شامل ۲۵ نوع غذا بود که اکثرشان غذاهای کبابی بودند.
در سال ۱۹۴۸ این دو برادر متوجه شدند که بیشترین سود آنها از فروش همبرگر به دست می آید. بنابراین تصمیم گرفتند منوی خود را تغییر دهند و فقط همبرگر، چیزبرگر، چیپس سیب زمینی را داخل منوی خود قرار دادند. آنها در همان سال اول رستوران را از حالتی که غذا را داخل ماشین سرو میکردند تغییرداده و به یک غذاخوری سلف سرویس تبدیل کردند. نام رستوران هم به «McDonald's» تغییر یافت.

 

استفاده از تکنیکهای بازاریابی، رستوران معمولی مک دونالد را به یک فست فود زنجیره ای تبدیل کرد. برای مثال آنها فضای داخلی رستوران را سرد نگه میداشتند، تا مشتری ها دلشان نخواهد برای مدت طولانی در فضای رستوران بنشینند. صندلیهای رستوران نیز طوری طراحی شده بود که مشتریان به غذای خود مسلط باشند و سریعتر غذا بخورند. صندلی ها کمی بیشتر از حد معمول از هم فاصله داشتند تا مشتری ها قادر نباشند زیاد باهم صحبت کنند و مدت زمان زیادی را در آن مکان بگذرانند. لیوان های نوشابه مخروطی شکل بود تا مشتریان مجبور باشند در حین غذا خوردن لیوان خود را در دستشان نگه دارند و همین موضوع باعث تسریع غذا خوردن آنها میشد. بسیاری ازبرند ها مانند برگر کینگ، وایت کسل و ساب وی از استراتژیهای مک دونالد برای رستوران هایشان استفاده کردند.
ری کراک، در سال ۱۹۵۴ حق امتیاز راه اندازی شعبات مک دونالد را از برادران مک دونالد خرید و اولین شعبه ی این رستوران در سال ۱۹۵۵ در نزدیکی شیکاگو افتتاح شد. این رستوران ها در طی ۳ سال به سرعت رشد کردند، به طوری که تعداد آنها به ۳۴ عدد رسید. در سال ۱۹۵۹ کراک 68 رستوران جدید تاسیس کرد و تعداد کل شعبه ها را به ۱۰۲ عدد رساند.
در سال ۱۹۶۱ کراک سهم برادران مک دونالد را به قیمت ۲.۷ میلیون دلار و پرداخت ۱.۹ درصد از فروش سالیانه به آنها خریداری کرد تابتواند این شرکت را تبدیل به موفقترین رستورانهای زنجیره ای جهان کند.
مک دونالد در سال ۱۹۷۵ رستورانی در آریزونا راه اندازی کرد که این امکان را در اختیار مشتریان قرار می داد تا از داخل ماشین خود خرید کنند. هدف از راه اندازی این نوع رستوران، که بعدها گسترش پیدا کرد این بود که مشتریان بدون نیاز به پیاده شدن از ماشین بتوانند در عرض ۵۰ ثانیه یا کمتر غذای خود را دریافت کنند. از دیگر عواملی که به موفقیت این رستوران کمک کرد، ارائه ی وعده های غذایی شاد یا هپی میل، به همراه اسباب بازی برای بچه ها بود.
امروزه این رستوران بیش از ۳۶۹۰۰ شعبه در سراسر جهان دارد که با بیش از ۳۵٬۹۰۰ شعبه در ۱۱۹ کشور، روزانه به ۶۴ میلیون مشتری سرویس میدهد.
شرکت مک دونالد با ۴۴۷ هزار کارمند، درآمدی معادل ۴۶۰ / ۲۰ میلیارد دلار در سال دارد. گفتنی است سود خالص این شرکت حدود ۶۰۲ / ۲ میلیارد دلار و ارزش دارایی های آن حدود ۸۳۷ / ۲۷ میلیارد دلار است .

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn