داستان برند LEGO, قدرتمندترین برند جهان در سال 2015

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نام تجاری لگو (Lego) نوعی اسباب بازی است، که شرکت آن توسط " کیرک کریستیانسن" در سال 1932 بنیانگذاری شد و امروزه نسل سوم از خانواده کریستیانسن کنترل این شرکت را در اختیار دارند. این اسباب بازی ها در شهر بیلوند دانمارک تولید میشود. اسم لگو از عبارت Leg Godt که در زبان دانمارکی به معنای “خوب بازی کن ”می باشد، گرفته شده است...

جذابیت نام این برند در این است که این کلمه ( Lego ) علاوه بر زبان دانمارکی در دو زبان دیگر هم دارای معانی مرتبط می باشد. در زبان لاتین به معنای" در کنار هم قرار میدهم " و در زبان ایتالیایی به معنای " به هم متصل میکنم ".
فلسفه لگو این است که : " بازی با کیفیت خوب، زندگی کودک را غنی می کند و پایه ای برای زندگی بزرگسالی می سازد"

و شعار اصلی این شرکت : "تنها بهترین است که به اندازه کافی خوب می باشد! "

کیفیت و ایمنی جزو اولویتهای اصلی لگو است و محصولات آن به شدت مورد آزمایش قرار می گیرند تا بتوانند به استانداردهای ایمنی، کیفیت و همچنین برآوردن انتظارات عمل کنند. این رویکرد باعث شده که کودکان و بزرگسالان دوباره و دوباره به محصولات لگو بازگردند. قطعات لگو به اندازه ای با دوام هستند که میتوان آنها را از نسلی به نسل دیگر هدیه داد. یکی از دلایل بالا بودن قیمت این اسباب بازیها نیز همین است.

برند لگو در سال 2015 به عنوان قدرتمندترین برند جهان نامگذاری شد.بخش طراحی این کمپانی واقع در بیلوند دانمارک، شامل 120 طراح برای طراحی کانسپت اولیه و توسعه محصول میباشد. علاوه بر این، دفترهای کوچک طراحی دیگری در انگلیس، اسپانیا، آلمان و ژاپن قرار دارد که وظیفه آنها توسعه لگو برای منطقه جغرافیایی خاص است.

 

 

 

این برند یک برنامه کامپیوتری به اسم Lego Digital Designer طراحی کرده است، که طرفداران و مشتریان بتوانند با استفاده از آن طراحی های دیجیتال منحصر به فرد خود را به وجود آورند که قابلیت اجرا روی سیستم عامل مک و ویندوز دارد.بزرگترین بازار لگو در جهان به آلمان تعلق دارد. در واقع لگو اسباب بازی اول در این کشور است. بازار بزرگ بعدی این شرکت آمریکا است .

یکی از فواید لگو این است که کودک، به وسیله قطعات آن چیزهای مختلفی می سازد و هر زمانی که دوست داشت، بدون اینکه ترس و واهمه ای داشته باشد آنها را خراب می کند و چون در ساختن و خراب کردن آزادی عمل دارد، یادگیری و بازی آن جنبه تکراری و خسته کننده پیدا نمی کند.نکته دیگر این است که وقتی کودک در اتصال قطعات موفق می شود و چیزهای جدیدی می سازد، احساس غرور و پیروزی می کند که در اعتماد به نفسش بسیار مؤثر است .

گروه لگو متعهد به مراقبت از محیط زیست و جامعه ای است که فرزندان در آینده به ارث خواهند برد، و همچنین متعهد به الهام بخشیدن وپرورش سازندگان فردا.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn