تبلیغات احساسی چیست ؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

بازاریابی حسی یک متد است که به صورت یکپارچه و سیستمی، مشتریان بازار هدف را از طریق ارتباطات مرتبط با برند که به ارزش آفرینی منجر می شود به خود معطوف می نماید.اغلب ما فکر می‌کنیم تصمیمات ما برای خرید کالاها متأثر از منطق ما است، اما در حقیقت، در بسیاری از مواقع، این احساسات هستند که بر تصمیمات ما اثر می‌گذارند. شاید بتوان گفت میزان محبوبیت یک برند خاص، حاصلِ وقت و هزینه‌ای است که آن برند صرف تبلیغات خود کرده است تا بر احساسات مشتریان اثر بگذارد.

بازاریاب‌ها و طراحان تبلیغات به خوبی این حقیقت را دریافته‌اند و از آن به عنوان یک استراتژی برای ارتباط برقرار کردن با مشتریان و جذب آنها استفاده می‌کنند. بازاریاب‌ها روانشناس نیستند، اما برای برانگیخته کردن احساسات مشتریان از تکنیک‌های روانشناسی استفاده می‌کنند. این روزها هر چه محتوای تبلیغات احساسی‌تر باشد، احتمال جذب مشتریان بیشتر می‌شود. باید پذیرفت که امروزه، دیگر فروش یک محصول کافی نیست و باید تجربه‌ی استفاده از محصول، آن را از باقی محصولات متمایز کند تا مشتریان وفادار بمانند. برای معرفیِ درستِ این تجربه به مشتریان باید توانایی برانگیختن احساسات درست را در زمان درست داشته باشید. در این مقاله با چگونگی استفاده از احساسات در تبلیغات و نمونه‌هایی از موفق‌ترین تبلیغات در زمینه بازاریابی احساسی آشنا می‌شوید.

 

                                                                                       

 

هنگامی که شما محرک های احساسی بازاریابی که باعث خرید می شوند را بشناسید، بی شک می توانید فروش بیشتری داشته و مشتریان مشتاق بیشتری را پیدا کنید. که در میان کاربران شما و مشتریان شما بسیار هستند با تسلط بر تکنیک های بازاریابی احساسی براحتی می توانید فروش خود را افزایش دهید.


مورد مهمی که باید توجه داشته باشید این است که اگر فکر کنید مردم آنچه نیاز دارند را حتما می خرند، سخت در اشتباه هستید! اما چرا؟ زیرا دوستان مردم آنچه را دوست دارند می خرند نه و انچه را نیاز دارند.نیازها با منطق هدایت می شوند در حالیکه خواسته ها بر اساس احساسات هدایت می شوند. در واقع ما آنچه را که می خواهیم می خریم و نه آن چه میخریم میخواهیم.


اغلب ما فکر می‌کنیم تصمیمات ما برای خرید کالاها متأثر از منطق ما است، اما در حقیقت، در بسیاری از مواقع، این احساسات هستند که بر تصمیمات ما اثر می‌گذارند. شاید بتوان گفت میزان محبوبیت یک برند خاص، حاصلِ وقت و هزینه‌ای است که آن برند صرف تبلیغات خود کرده است تا بر احساسات مشتریان اثر بگذارد. بازاریاب‌ها و طراحان تبلیغات به خوبی این حقیقت را دریافته‌اند و از آن به عنوان یک استراتژی برای ارتباط برقرار کردن با مشتریان و جذب آنها استفاده می‌کنند.

                                                                                         

 

تکان‌دهنده ‌ترین حقیقت این است که ما حتی به راه‌حل‌های منطقی فکر هم نمی‌کنیم. ما با احتیاط جوانب منطق را می‌سنجیم. احساسات پایه و اساس هستند، زیرلایه‌ی مدارهای عصبی که حتی زیربنای بررسی منطقی را هم تشکیل می‌دهند. احساسات مانع تصمیمات نمی‌شوند. احساسات مبنای چیزی را تشکیل می‌دهند که خود بر اساس آن ایجاد شده‌اند.
بازاریابی حسی در صدد است تا از احساسات غریزی بشر به عنوان ابزاری در خرید محصول بهره گیرد و در این راستا بر عواطف زیر متمرکز دارد:

  • عشق: باید آنچه را مشتریان بدان عشق می¬ ورزند شناخت.
  • آزردگی: بعضاً رهایی از حس گناه و آزردگی می ¬تواند عاملی بر خرید باشد.
  • غرور: شمار زیادی از خرید های ما با هدف تجربه¬ ی حس غرور و افتخار صورت می گیرد.
  • ترس: ترس از فرصت سوزی یا رویارویی با ریسک در صورت عدم خرید، می¬ تواند مشتری را به خرید وادارد.
  • طمع: واقعیت آن است که شماری از خریداران به دنبال رفع نیاز خود نیستند، بلکه طمع می ورزند.
  • سخاوت: شرکای خوب تنها در اندیشه¬ ی تسویه حساب نخواهند بود.
  • اعتماد:اعتماد پایه¬ گذار مشارکت¬ های موفق خواهد بود.
  • صداقت: شهامت در ابراز عقاید و انتقاد پذیری باید اصل قرار گیرد.
  • انصاف: هریک از طرفین باید حقی را که برای خود قائلند، برای دیگری نیز قائل باشند.
  • متانت: ارتباط توام با نظم و آرامش تقویت کننده ی مشارکت خواهد بود.


 

 


خوانندگان عزیز اگر در مورد طراحی وبسایت و بازاریابی محتوا نیاز به مشورت دارید می توانید با ما در ارتباط باشید تا با نحوه ی کار گروه اختصاصی آشنا شوید همچنین برای بهره مندی از تجارب مشاوران ما، می توانید با شماره 09135900970 تماس گرفته و برندینگ خود را در مسیر درستی پیش ببرید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn