طراحی وبسایت شخصی به روش حرفه ای

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

شاید فکر کنید که با وجود شبکه های اجتماعی مختلف و محبوبیت بی اندازه آنها بین کاربران، شما دیگر ابزار لازم و کافی را برای معرفی خود به دیگران دارید. هرچند داشتن اکانت کاربری خصوصا در شبکه های لینکدین، توئیتر، اینستاگرام، فیس بوک و گوگل پلاس جزئ لازمه های معرفی و ارائه توانایی های شخصی و رزومه کاری است.

 

 

اما انجام این کار به تنهایی کفایت نمیکند. داشتن یک وب سایت شخصی در درجه اول نشان دهنده اعتبار بالای شما در زمینه کاریتان است. شما در سایت خود آزادانه می توانید نکات و مطالب مهم را با هر قالب و ساختار دلخواهی نشان دهید و صفحات تماس با ما و درباره ما (یا بیوگرافی) را به شکل دلخواه طراحی کنید. از این طریق، کاربران به طور مستقیم مشخصات کامل شما را مشاهده می کنند. همچنین شما در مکاتبات رسمی از ایمیل اختصاصی سات خود بهره می برید و از اکانت های عمومی مانند یاهو یا جیمیل استفاده نمی کنید. زمانی که تصمیم به داشتن یک وب سایت شخصی گرفتید, در ابتدا باید برنامه مشخصی برای طراحی و پیاده سازی و مهمتر از همه هدف از داشتن وب سایت شخصی داشته باشید.

آیا شما وب سایت شخصی را تنها برای این میخواهید که بگویید من هم در دنیای اینترنت هستم و یا بهره برداری های بیشتری را از این وب سایت انتظار دارید؟ پاسخ به این سوال ها و سوال هایی از این دست شرکت طراحی سایت شما را بهتر و بیشتر کمک خواهد نمود تا تمامی هدفهایی که از داشتن وب سایت شخصی انتظار دارید را جامعه عمل بپوشاند و آنها را برآورده نماید. موضوع مهم دیگر در مورد طراحی سایت شخصی این است که گرافیک و ساختار سایت کاملا منطبق بر روحیات شما، تخصص و اهداف کاری شما طراحی می شود و شبکه های اجتماعی شما همگی دارای منبع و رفرنس واحدی می شوند که بیانگر برند شخصی  شماست.

 

در شرکت اختصاصی ما در تمامی جلسات مربوط به مشاوره و برنامه ریزی برای طراحی وب سایت شخصی، به شما کمک می کنیم تا بهترین طرح و ساختار مناسب برای سایت پرسونال خود را انتخاب کنید. معیارهای بسیار زیادی در انتخاب گرافیک سایت و همچنین امکانات مختلف آن و چیدمان اجزای مختلف سایت شخصی شما تاثیرگذار هستند و متخصصین ما به شما کمک می کنند تا بهترین گزینه ها را با توجه به برند شخصی خود انتخاب کنید.


چرا باید وب سایت شخصی بسازم؟

 

در اختیار گذاشتن اطلاعات حرفه ای شما : امروزه همه افراد برای کسب اطلاعات (به جای کتاب و روزنامه) از اینترنت استفاده می کنند. اگر واقعا قصد دارید به روشی حرفهای کار کنید، لازماست اطلاعات مربوط به دانش و تخصص خود، رزوم کاری خود و اهداف حرفه ای خود را در سایت شخصی به نمایش بگذارید. به این صورت اجازه میدهید کهمشتریان یا کارفرمایان خودشانشما را پیدا کنند و به سمت شما بیاییند.

- شکل دهی به برند شخصی: شما با رنگ و تم و گرافیک سایت، عکس ها و لوگوها، نحوه نگارش سایت، نحوه سازماندهی به ساختار سایت و تمامی ویزگی های محتوایی سایت خود بهدیگران نشان می دهید که شخصیت شما چگونه است و چه ویژگی ها، اعتبار و هویتی دارید و این نشان دهنده برند شخصی شماست.

- ارائه نمونه کارها، عکس ها و اطلاعاتی فراتر از رزومه: در یک رزومه کاغذی شما چیزی فراتر از متن نمی توانید ارائه دهید. اما در وبسایت خود می توانید نمونه کارهای خود را به صورت فایلهایی با فرمت های از جمله عکس و فیلم به نمایش بگذارید. همچنین میتوانید داستان زندگی حرفه ای خود را به طور کامل نقل کنید و مخاطبان را جزئی ازین داستان کنید.

- گسترش ارتباطات: با کمک سایت شخصی می توانید با مخطبان خود در ارتباط باشید. از آن‌ها نظر خواهی کنید و به سوالات انها پاسخ بدهید.

- انجام فعالیت های حرفه ای، فرهنگی و اجتماعی: می توانید در سایت خود مطالب مفیدی به اشتراک بگذارید و همچنین افراد را درجریان فعالیت های خود قرار دهید. همچنین می توانید فعالیت های اجتماعی و فرهنگی خود را به جریان بیاندازید و حتی دیگران را در آن سهیم کنید. 


محتوای سایت شخصی  

 

با خواندن قسمت قبلی، حتما تا اینجا متوجه شده اید که وب سایت شخصی چطور محتوایی می تواند داشته باشد. بیایید به طور دقیق تر برخی از محتواهای اصلی سایت های پرسونال را مرور کنیم:

• صفحه رزومه یا بیوگرافی یا درباره من: معرفی سوابق کاری و تحصیلی و فعالیت های شما

• صفحه تماس با من : ارائه اطلاعات تماس و لینک شبکه های اجتماعی و همچنین فرم مخصوص تماس مخاطبین سایت با شما

• گالری عکس، گالری پاد کست ها (فایل های صوتی)، گالری فیلم

• وبلاگ یا صفحه اخبار یا رویداد: مطالب آموزشی یا اطلاع رسانی ها ی شما.

• قسمت تبادل لینک با دوستان و همکاران

• قسمت تبادل نظر با مخاطبان سایت و یا مشاوره


البته یک وبسایت شخصی میتواند محتواهای بسیار متنوع و گشترده ای داشته باشد که این موضوضع به حوزه فعالیت شما و نظرات شخصی شما بستگی دارد.


ویژگی های سایت شخصی

 

 در آژانس تبلیغات اختصاصی موفقیت سایت شخصی شما برای ما (به عنوان طراحان آن) امری حیاتی است. ما سعی بر این داریم که سایت شما به نحوی طراحی شده ودارای ویژگیهایی باشد که به طور قطع آن رابه سمت هدف اصلی و اساسی آن سوق دهد. هر سایت شخصی با توجه به هدفی که برای آن طراحی شده باید دارای ویژگیخاصی باشد. در اینجا بهچند مورد از ویژگی های اساسی که در اغلب سایت های پرسونال باید رعایت شوند اشاره می منیم:

- ریسپانسیو بودن سایت: سایت پرسونال شما باید در مامی رزولوشن های صغحه نمایش از جمله مانیتورهای بزرگ، تبلت و گوشی همراه، به شکل صحیح نمایش داده شود.

- لطفا اسکرین شات از صفحه اول سایت های پرسونال طراحی شده توسط اختصاصی در صفحه گوشی یا تبلت اینجا قرار داده شود – عکس همراه زیر نویس توضیح عکس

- چندکاربردی بودن و انعطاف پذیری: مخاطبان سایت قطعا همگی از یک دسته افراد نیستند بلکه هریک دیدگاه متفاوتی دارند و با هدف متفاوتی وارد سایت می شوند. لازماست که مخاطبانسایت همگی تحلیل و دسته بندی شوند و طراحی سایت به گونه ای باشد که هر شخصی وارد آن می شود به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کند.

- سهولت در مدیریت سایت: شما باید بتوانید به راحتی سایت خود را مدیریت کنید و مطالب آن را به روزرسانی کنید.

همچنین در مواردی لازم است که سطوح مدیریتی دیگری نیز در سایت تعریف کرده و افراد دیگری با قابلیت های دسترسی محدود تر را برای گرداندن سایت خود استخدام کنید.  

جهت مشاوره برای طراحی سایت شخصی می توانید از طریق شماره 03195023696 با آژانس تبلیغات اختصاصی در تماس باشید. همکاران ما با کمال میل تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار داده و با صبر و حوصله، مشاوره دقیق با ذکر تمامی جزئیات لازم به شما ارائه می دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn