آمار تعداد کاربران فعال ماهانه فیسبوک از 2008 تا 2018

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

در این نمودار، تعداد کاربران فعال فیسبوک را از سال 2008 تا 2018 و روند افزایش آن را می بینید. آمار نشان می دهد که در آخرین فصل سال 2018، فیس بوک دارای 2.32 میلیارد کاربر فعال ماهانه بوده است.

 

 

 

در سه ماهه سوم سال 2012، اولین شبکه اجتماعی محبوب در بین کاربران، فیسبوک و تعداد کاربران فعال آن همانطور که می بینید بیش از یک میلیارد نفر بوده است. کاربران فعال کسانی هستند که در 30 روز گذشته به اکانت فیس بوک خود وارد شده اند. در طی آخرین گزارش سه ماهه که شرکت فیسبوک اعلام کرده است، 2.7 میلیارد نفر هر ماه از هر یک از محصولات اصلی شرکت (فیس بوک، WhatsApp، Instagram یا Messenger) استفاده می کنند.


فیسبوک در سال 2004 تاسیس شد و در حال حاضر بزرگترین شبکه اجتماعی بر اساس دسترسی جهانی و کاربران فعال است که توسط مارک زاکربرگ دانشجوی هاروارد و تعدادی از همکلاسیانش راه اندازی شده است. این سرویس در ابتدا فقط برای دانشجویان هاروارد بود، اما خیلی زود در دانشگاه های دیگر قبل از اینکه برای دانش آموزان دبیرستانی و یا کاربران جهانی 13 سال به بالا قابل دسترس شود، گسترش یافت. از اکتبر سال 2018، هند، ایالات متحده و اندونزی از لحاظ استفاده از فیس بوک رتبه اول را دارند.


کاربران قبل از استفاده از شبکه اجتماعی فیسبوک ابتدا باید بصورت رایگان ثبت نام و یک پروفایل شخصی ایجاد کنند و از طریق آن با دوستان و دیگر کاربران فیسبوک ارتباط برقرار کنند. علاوه براین، کاربران فیسبوک می توانند در گروه های مختلف که مربوط به گروه همکاران، دانشگاه، مدرسه و ... هست نیز عضو شوند و همچنین می توانند مخاطبین فیسبوک خود را به دسته بندی های مختلف طبقه بندی کنند. در فیسبوک این امکان وجود دارد که کاربران پیام های مختلف برای هم ارسال کنند و از برنامه های زیادی (بعنوان مثال بازی های مختلف و یا سایر شبکه های اجتماعی وابسته به فیسبوک مانند اینستاگرام) استفاده کنند.


در سپتامبر 2012 فیسبوک اعلام کرد که بیش از یک میلیارد کاربر فعال در تمام پلت فرم ها دارد. شبکه اجتماعی فیسبوک و اپلیکیشن های گوناگونی که بر اساس ویژگی های اصلی فیسبوک منتشر شده اند به راحتی از طریق تلفن همراه قابل دسترسی هستند. مانند مسنجر فیس بوک، که 1.3 میلیارد کاربر فعال ماهانه از سپتامبر 2017 تاکنون داشته است.

 

تخصص مجموعه اختصاصی، تولید محتواهای بکر و جذاب برای رسانه های اجتماعی می باشد. ما با در نظر گرفتن کلیه ی زمینه های رقابتی و نکات اصلی تولید محتوا در شبکه های اجتماعی، بهترین و قوی ترین محتوا ها را برای شما، تولید خواهیم کرد. با مشاوران تبلیغات و طراحان کمپین تبلیغاتی ما در تماس باشید، مشتاق شنیدن صدای گرمتان هستیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn