چگونه تولید محتوا کنیم؟ سئو و کیفیت مطالب سایت

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

برای داشتن یک سایت پربازدید و موفق باید قبل از هرچیزی بدانیم که چگونه تولید محتوا کنیم تا بتوانیم بازدید کنندگان را به سایت خود جذب کنیم. هر چه کیفیت مطالب سایت بهتر باشد و جذابیت آنها برای کاربران بیشتر باشد، سایت بازدید بیشتر و درنتیجه از نظر موتورهای جستجو ارزشمندتر خواهد بود. در این مطلب به مبحث تولید محتوای خوب و سئو شده می پردازیم .


در انتخاب نام آیتم های منو و صفحات سایت دقت کنید

دسته بندی های منطقی و نام های مناسب برای صفحات سایت انتخاب کنید. برای نام آیتم های منو از واژه های استاندارد استفاده کنید که راهنمای خوبی برای بازدیدکنندگان باشد. بازدیدکنندگان سایت شما نباید برای پیدا کردن آنچه نیاز دارند یا به دنبالش می گردند مجبور باشند حدس بزنند که به کدام قسمت سایت باید رجوع کنند و قطعا آنها حوصله این را ندارند که زمان زیادی را برای پیدا کردن موضوع مورد نظر خود تلف کنند.


خودمانی بنویسید

برای نوشتن آنچه که در ذهن خود دارید راحت باشید. از الفاظ شما و ما استفاده کنید. سعی نکنید جوری بنویسید که خوانندگان مطلب شما احساس کنند که در حال خواندن یک مقاله ی علمی هستند. خودمانی، صمیمانه و غیررسمی بنویسید.

 

 


از اصطلاحات سخت استفاده نکنید

از کلمات یا عباراتی که بازدید کنندگان شما ممکن است معنی آنها را تشخیص ندهید استفاده نکنید. از اصطلاحات آشنا استفاده کنید.


با کیفیت و کامل تولید محتوا کنید

زمانی که کاربران موضوعی را در وب سرچ می کنند به دنبال بهترین پاسخ هستند، اگر مطلب سایت شما مناسب نباشد از سایت شما خارج می شوند و به سراغ سایت دیگری که در نتایج جستجو نمایش داده شده است می روند. مطالعات نشان داده است که سایت هایی که سرشار از مطالب با کیفیت هستند در تبدیل بازدیدکنندگان به کاربران دائمی موفق ترند.


در صفحه اصلی سایت خود یک خلاصه ای از فعالیت خود بنویسید

از آنجا که صفحه اصلی سایت، رایج ترین ورودی وب سایت شماست، محتوای این صفحه باید توضیح دهد که چگونه مشتریان از محتوا، خدمات و محصولات سایت شما سود خواهند برد. اگر بازدیدکنندگان با دیدن این صفحه سریع متوجه فعالیت شما نشوند، آن صفحه را می بندند و از سایت شما خارج می شوند.

 


صفحات فرود منحصر به فرد، برای موضوعات خاص ایجاد کنید

استراتژی ورود بازدیدکنندگان، تنها از طریق صفحه اصلی سایت، بسیار اشتباه است، یک رویکرد هدفمند تر، ایجاد صفحات فرود است که درباره موضوعات خاص صحبت می کنند. اگر کسی به دنبال اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از محصول شما باشد، باید بر روی صفحه ای که به آن موضوع اختصاص دارد، فرود بیاید. صفحات فرود نرخ تبدیل بالاتری نسبت به صفحات اصلی سایت دارند.


از عکس برای بیان بهتر مطلب استفاده کنید

عکس های زیبا استفاده کنید ولی آیا این عکس ها دقیقا بیان کننده محتوایی هستند که می نویسید؟ معمولا یکسری عکس های عمومی کپی شده مورد استفاده قرار می گیرد. اما بازدیدکنندگان به دنبال دیدن عکس های واقعی از محصولات و سازندگان آن محصولات هستند.


محتوای محرمانه ایجاد کنید

توضیح دهید که چرا شرکت شما قابلیت ارائه محصولات یا خدمات خود را دارد. این توضیحات می تواند شامل برخی از جزئیات در مورد تاریخچه و دستاوردهای شرکت باشد که معمولا در صفحه ی درباره ما قرار داده می شود. یک صفحه از سایت را به گواهینامه ها اختصاص دهید. گواهینامه ها اعتبار شما را نشان می دهند، مشتریان از شرکت هایی که قابل اعتماد هستند خرید می کنند.

 بیشتر بدانید

موتورهای جست و جوی اینترنتی چگونه کار میکند و شما چرا باید این را بدانید؟
افزایش رتبه سایت | بالا بردن بازدید و افزایش ترافیک واقعی سایت
وب مارکتینگ چیست | اهمیت بازاریابی وب در کسب و کار
تاثیرات سئو بر بیزینس


 

سایت خود را بطور مداوم به روز کنید

اگر بازدیدکنندگان متوجه شوند که مطالب سایت شما به روز نیست، سایت شما تمام اعتبار خود را از دست می دهد. سایت خود را بطور مداوم به روز کنید، اطلاعات جدید را به آن اضافه کنید و اطلاعات منسوخ شده را هم از آن حذف کنید. مورد آخری که گفته شد بسیار اهمیت دارد و امیدوارم که آن را فراموش نکنید، شما نباید فقط محتوا را به سایت اضافه کنید، بلکه باید چیزی را که دیگر مناسب نیست را هم حذف کنید. اگر محتوای خوب در میان حجم زیاد اطلاعات گم شوند، بازدید کننده ممکن است هرگز آن را پیدا نکند.


از یک طرح ساده استفاده کنید

هیچکس از شلختگی و بهم ریختگی خوشش نمی آید. همیشه تمیز، ساده و سازمان یافته بودن بهتر است. این موضوع درباره ظاهر سایت شما و نظر بازدیدکنندگان شما نیز صحت دارد. محتوای بصری تر، بهتر است، بنابراین بازدید کنندگان به راحتی می توانند آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند.


راه های ارتباطی خود را در مکان مناسبی قرار دهید

روش های تماس و راه های ارتباطی را در چندین قسمت سایت قرار دهید تا بازدیدکنندگان به راحتی آنها را پیدا کنند. همیشه باید اینکار تنها با یک کلیک امکانپذیر باشد. کار بازدیدکنندگان را برای تماس با شما سخت نکنید. شما به راحتی ممکن است که مشتری خود را از دست بدهید. شما حتی می توانید از ویژگی چت زنده در سایت خود استفاده کنید و به اینصورت با بازدیدکنندگان خود بصورت زنده چت کنید و آنها را راهنمایی کنید.


فرم ها را ساده نگه دارید

اگر در سایت خود فرم های مختلفی قرار داده اید مانند فرم تماس، در حد امکان سوالات را کم کنید. بازدیدکنندگان از پر کردن همه فیلدهای این فرم ها متنفرند و از طرفی آنها به اندازه ی کافی به شما اعتماد ندارند که بخواهند به همه ی اطلاعاتی که از طریق سوالات درخواست کرده اید پاسخ دهند. شما دوست دارید که اطلاعات دقیق بازدیدکنندگان خود را به دست آورید ولی آنها تمایلی به پاسخگویی ندارند.


در همه صفحات از دکمه های فراخوانی برای اقدام استفاده کنید

بازدیدکنندگان سایت خود را راهنمایی کنید. آن ها را به قسمت فروش و یا تماس هدایت کنید. در همه ی صفحات با توجه به محتوایی که قرار داده شده است از کلیدهای call to actions برای هدایت درست کاربران به قسمت های مختلف سایت استفاده کنید و به این موضوع دقت داشته باشید که اگر لینکی که قرار میدهید متناسب با نیاز کاربران نباشد آنها از سایت شما خارج شده و این خیلی برسئو سایت شما تاثیر منفی می گذارد.


در نوشتن بهترین باشید

داشتن غلط های نوشتاری و املایی سایت شما را بسیار غیرحرفه ای نشان می دهد. نوشته خود را با دقت بررسی کنید یا بهتر است یک نویسنده حرفه ای استخدام کنید تا مطالب را به بهترین نحو بنویسد. در دنیای امروز که از نظر اطلاعات اشباع هستیم، بازدیدکنندگان بسیار عجول هستند، اگر سریع به پاسخ خود دست پیدا نکنند به سرعت از سایت شما خارج می شوند، برای موثر بودن، وب سایت شما باید ارزش واقعی را ارائه دهد. قبل از اینکه محتوای خود را ایجاد کنید سعی کنید نیاز بازدیدکنندگان خود را برطرف کنید و بعد از آن به تماشای افزایش نرخ تبدیل بپردازید.

 

خوانندگان عزیز اگر در مورد طراحی وبسایت و بازاریابی محتوا نیاز به مشورت دارید می توانید با ما در ارتباط باشید تا با نحوه ی کار گروه اختصاصی آشنا شوید همچنین برای بهره مندی از تجارب مشاوران ما، می توانید با شماره 09135900970 تماس گرفته و برندینگ خود را در مسیر درستی پیش ببرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn