انواع مختلف دیجیتال مارکتینگ در فضای آنلاین

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

امروزه ما شاهد رشد عظیم بازاریابی دیجیتال هستیم. چند سال پیش، بنظر می رسید سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال، کار احمقانه ای است اما امروزه اگر در این مسیر سرمایه گذاری نکنید به مشکل بزرگی مواجه خواهید شد.

چند نوع بازاریابی دیجیتالی وجود دارد؟ در ادامه به یادگیری اصول اولیه 11 نوع بازاریابی دیجیتال می پردازیم. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.


آژانس بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) :

اولین گام برای کسب و کار در بازاریابی دیجیتال، ممکن است به نظر کمی دلهره آور باشد. متاسفانه بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال به بن بست می رسند اما مشکل اصلی این است که آنها نمی دانند که چه چیزی نیاز دارند. برخی از آژانس های بازاریابی دیجیتال، میتوانند مشکل را حل کنند! آن ها ابتدا نیاز شما را شناسایی می کنند، سپس "راهکار کامل" را به شما ارائه می دهند. سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال یک تصمیم بزرگ است. بنابراین هنگامی که به سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال می پردازد، باید خدمات مناسب برای اهداف خود را پیدا کنید.


به طور کلی راه اندازی بازاریابی دیجیتال، در مقایسه با چاپ و تبلیغات در تلویزیون و رادیو؛ برای راه اندازی، اجرا و مانیتور کردن آسان تر و ارزان تر می باشد. همچنین نتایج قابل اندازه گیری می باشد.

 

 


بازاریابی قدیمی :

نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنید این است که به هیچ وجه نباید تمام پول خود را در بودجه دیجیتالی صرف کرد.زیرا بازاریابی چاپی هنوز یک راه موثر برای تحقق برخی از منافع است، اما در طول سال ها کاهش یافته است. بازاریابی دیجیتال در حال پیشرفت است اما راه های بازاریابی قدیمی نیز کاملا فراموش نشده است. با این حال، آگاه باشید که استفاده از بازاریابی چاپ کمتر و کمتر مورد توجه است، اما کاملا منسوخ نشده است. امروزه اکثر صاحبان کسب و کار، ترجیح میدهند سرمایه خود را برای دیجیتال مارکتینگ صرف کنند نه بازاریابی قدیم مانند چاپ.


دسته بندی دیجیتال مارکتینگ :

به طور کلی انواع مختلفی از بازاریابی دیجیتال وجود دارد، اما نیل پاتل، ارشد بازاریابی دیجیتال، معتقد است که بازاریابی دیجیتال بهطور کلی به 11 دسته تقسیم می شود :

 


1. SEM (بازاریابی موتور جستجو)
2. SEO (بهینه سازی موتور جستجو)
3. SMM (بازاریابی رسانه های اجتماعی)
4. PPC (پرداخت برای هر کلیک)
5. بازاریابی محتوا
6. بازاریابی ایمیل
7. بازاریابی وابسته / تاثیرگذار
8. بازاریابی ویروسی
9. تبلیغات رادیویی
10. تبلیغات تلویزیونی
11. تبلیغات موبایل


SEM (بازاریابی موتور جستجو) :

بازاریابی در موتورهای جستجو (SEM)، یکی از موثرترین راه‌های رشد سریع کسب و کار شما در بازار رقابتی است. در بازاریابی مدرن با وجود میلیون‌ها جستجوی روزانه، هیچ چیزی هرگز به اندازه بازاریابی در موتورهای جستجو اهمیت نداشته است. استفاده درست از روش SEM میانبری سریع برای جذب مخاطب و توسعه کسب و کار است.

بازاریابی در موتورهای جستجو (SEM) نوعی بازاریابی مبتنی بر اینترنت است که با ابزارهایش، شکل ارائه و موقعیت یک وب‌سایت را در موتورهای جستجو برای رسیدن به حداکثر بازدید و افزایش سهم از بازار را بهبود می‌دهد. این کار از طریق ترافیک پولی (تبلیغات کلیکی) و ترافیک طبیعی (SEO) صورت می‌پذیرد؛ به همین دلیل می‌توان گفت SEO بخشی از SEM است و این دو در رقابت با یکدیگر نیستند.


SEO (بهینه سازی موتور جستجو) :

سئو به منظور بهینه سازی موتورهای جستجو مانند Google و Bingایجاد شده است. به طور کلی در مورد جابجایی شما در رتبه بندی نتایج صفحات موتور جستجو (Rank) تاثیرگذار است. لازم به ذکر است که SEO به هیچ عنوان به سرعت بهبود پیدا نخواهد کرد. زمانی که مشتریان ما برای SEO ثبت نام می کنند، ما همیشه به آنها اطلاع می دهیم که این روند زمان می برد تا نتایج را به دست آورد. سئو یک استراتژی در حال انجام است و هرچه روی آن سرمایه گذاری بیشتری انجام شود، نتایج بیشتری به دست می آید.


تفاوت بین SEO و SEM چیست ؟

هر چیزی که به بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) با هدف ترفیع وب سایت و افزایش بازدید وب سایت منجر شود، بازاریابی موتور جستجو گفته می‌شود. بازاریابی موتورهای جستجو نظم بیشتری نسبت به بهینه‌سازی موتورهای جستجو دارد. آنالیز کلید واژه‌ها، در هر دو روش (SEO) و (SEM) مورد استفاده قرار می‌گیرد. به هر حال SEM واژه ای گسترده‌تر نسبت به SEO می‌باشد. بخش دیگری از SEM، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی (SMM) می‌باشد.


این قسمت به صورت alert بیاید
شما می‌توانید از ابزارهای بسیار زیادی برای دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید از جمله وب‌سایت، کانال شبکه‌های اجتماعی، اپلیکیشن موبایل و .... البته این موضوع را در نظر داشته باشید که قبل از اقدام برای هر یک از این موارد در ابتدا بهتر است هویت برند خود را تعریف کنید و به برند خود شخصیت دهید. برای آشنایی با اصول برندینگ و برندسازی می‌توانید از مشاوران ما در آژانس تبلیغاتی اختصاصی کمک بگیرید. همچنین همکاران ما بعد از تعیین استراتژی‌های برند سازی در تمامی قدم‌های بعدی پروژه شما از جمله آغاز پلان دیجیتال مارکتینگ، طراحی کمپین تبلیغاتی، بهینه‌سازی محتوا و سایت و دریافت فیدبک با شما همراه خواهند بود.


SMM (بازاریابی رسانه‌های اجتماعی)

با استفاده از سیستم های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و نمایش مشخصات عمومی، همیشه کسب و کار آنلاین نیاز به سرمایه گذاری در بازاریابی رسانه های اجتماعی دارد و هدف، رشد آنها و رسیدن به تعداد قابل توجهی از مشتریان جدید است. با توجه به نوع کسب و کارتان، یک شبکه اجتماعی برای کسب و کار شما وجود دارد.

 


همه ی کسب و کار ها می توانند به خوبی در فیس بوک فعالیت کنند، اما اگر شما در B2B مشغول به فعالیت هستید،LinkedIn برای شما مناسب است. اگر نوع کسب و کار شما بصری است،Instagram ایده آل است. در این روش، هدف افزایش تعداد مخاطبان در رسانه های اجتماعی است. SMM میتواند سرمایه گذاری بلند مدت یا کوتاه مدت باشد. در حالی که حفظ رسانه های اجتماعی کلیدی است، استفاده از تبلیغات هدفمند از طریق سرویس، نباید برای همیشه ادامه یابد، در غیر این صورت، هزینه زیادی را می طلبد.


PPC (پرداخت برای هر کلیک) :

PPC، یک نوع تبلیغات در موتورهای جستجو مانند Google و Bing است. پرداخت به ازای هر کلیک (Pay Per Click) در واقع نوعی از تبلیغات آنلاین است که در آن مخاطبان تبلیغات به وب سایت یا رسانه تبلیغ دهنده هدایت می شوند و هزینه آن بر اساس تعداد کلیک ها پرداخت می شود. استفاده از روش PPC یکی از پر طرفدارترین روش های تبلیغات آنلاین می باشد.

 


برای مثال تبلیغات گوگل اد (Google Adwords) که در نتایج جستجوی آن ظاهر می شود، از سیستم PPC استفاده می کند. به این معنا که به ازای هر کلیک که بر روی لینک شما می شود، مبلغی از اعتباری که پیش گوگل دارید کم می شود. می توان تبلیغات بنری را نیز به همین روش انجام داد. یعنی شما بنری برای معرفی کسب و کار خود طراحی می کنید و فقط در ازای کلیک هایی که بر روی آن می شود هزینه تبلیغات را پرداخت می کنید.


بازاریابی محتوا :

این سبک از بازاریابی کمی متفاوت از موارد قبلی است که ما ذکر کرده ایم. این نوع از بازاریابی، به اندازه کافی در مورد محصولات و خدمات مستقیم به مشتریان نیست، بلکه ایجاد محتوای غنی و ارزشمند است که تجربه مشتری را افزایش می دهد. بازاریابی محتوا شیوه ای از بازاریابی است در آن سعی در ارائه محتوایی است که بتواند با پایین ترین و مناسب ترین کلمات مطلوبترین و ژرفترین تأثیر را بر مخاطبان گذاشته و از راه کانال های ارتباط جمعی کاربران به انتشار این محتوا بپردازند و مشتریان را به سمت وب سایت شما سوق دهند. در واقع هدف از بازاریابی محتوا، جذب کردن مخاطبان تعریف شده و حفظ آن ها و تعامل با آن هاست.
محتوای ارائه شده در بازاریابی محتوا، می تواند در فرمت مختلفی چون اخبار و تحلیل آن، ویدیو، کتاب الکترونیکی، راهنما، اینفوگرافیک، پرسش ها و پاسخ ها، مقاله ها و تصاویر و ... تولید و منتشر شود.

 


بازاریابی ایمیل :


یکی از مرسوم ترین شیوه بازاریابی اینترنتی، ایمیل مارکتینگ می باشد که با طراحی سایت مناسب، صفحه فرود سایت و ارسال مرتب ایمیل به مشتریان می توانید تعداد مشتریان بالقوه زیادتری را به صورت مشتری راضی نگه دارید. از اهداف آن میتوان به شناساندن برند به مشتریان، اطلاع رسانی به مشتریان که از جدید ترین محصولات و خدمات با خبر شوند اشاره کرد. زمانی که مشتریان وارد سایت شما می شوند و EMAIL خود را در اختیار شما قرار میدهند در حقیقت علاقه مندی خود را به سایت نشان میدهند و حتی با خارج شدن از سایت با داشتن ایمیل می توانید آنها را به سایت خود برگردانید .

 


بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ نوع دیگری از دیجیتال مارکتینگ است که به وسیله ایمیل انجام می پذیرد. در این نوع مارکتینگ می توان کالا یا خدمات را از طریق ایمیل به مخاطبان مورد نظر معرفی کرد. یکی از دلایل محبوب شدن ایمیل مارکتینگ، امکان ارزیابی رفتار کاربرانی است که برایشان ایمیل ارسال می شود، در این نوع بازاریابی همه چیز قابل ارزیابی و البته قابل بهبود است. بازگشت سرمایه در ایمیل مارکتینگ بین رسانه های تبلیغاتی دنیا بیشترین مقدار را دارد. بازاریابی ایمیل معمولا به صورت کوتاه مدت در نظر گرفته می شود اما می تواند به عنوان طولانی مدت استفاده شود.


بازاریابی وابسته/ تاثیرگذار :

هر دو بازاریابی تأثیرگذار و وابسته، برای کسانی که در موقعیت «قدرت» هستند، قابل استفاده است. که معمولا متخصصان رسانه های اجتماعی یا متخصصان صنعت و غیره هستند. این نوع از بازاریابی، به شما کمک می کند که در بازاریابی یک محصول یا خدمات به مخاطبان خود کمک کنید. در سال های اخیر، از طریق سایت هایی مانند Instagram و YouTube که در آن شرکت ها از یک تاثیرگذار شناخته شده به منظور تبلیغ محصولات یا خدمات خود در صفحات اجتماعی یا وب سایت های وابسته خود استفاده می کنند، در سال های اخیر محبوب تر شده اند.

 


در این راستا ، مشتریان قدیمی به شیوه ای انحصاری (نسبت به یکدیگر) بدون نیاز به فعالیت زیاد و سرمایه گذاری خاصی می توانند اطرافیان خود را برای اضافه شدن به جمع مشتریان ارائه دهنده اصلی هدایت نمایند. به عنوان یک مثال، در مورد ارائه دهندگان خدمات و محصولات در حوزه فناوری اطلاعات ، این عمل می تواند از طریق ارسال پیامک ، پست های کانال ها و شبکه های اجتماعی ، ارسال ایمیل ، درج بنرهای تبلیغاتی در سایت و مواردی از این قبیل صورت گرفته که در نهایت کاربر جدید را به یک آدرس خاص از سایت ارائه دهنده اصلی هدایت خواهد نمود. به محض وارد شدن نفر جدید در سایت ارائه دهنده اصلی ، کد انحصاری مشتری قدیمی ذخیره سازی شده و در صورت عضویت مشتری جدید در سایت ارائه دهنده و یا انجام خرید توسط وی (بسته به سیاست های ارائه دهنده) ، سهم معرفی و بازاریابی به حساب کاربری مشتری قدیمی اختصاص داده خواهد شد.


بازاریابی ویروسی :

با توسعه social media شبکه های اجتماعی و بهره وری مردم از آنها و افزایش ضروریت رسانه های اجتماعی، تبلیغات به شیوه دهان به دهان و به اشتراک گذاشتن رسانه های اجتماعی به وسیله اشخاص، اهمیت زیادی پیدا کرده است. بهره وری از بازاریابی ویروسی و تولید رسانه های اجتماعی به شکلی که سبب شود اشخاص جامعه بیشتر در مورد آن تبادل نظر کنند و رسانه های اجتماعی شما را به اشتراک بگذارند در حال توسعه است و جز متد های بازاریابی اینترنتی به حساب می آیند.

 

 

تبلیغات دهان به دهان با استفاده از تاثیر شبکه ای اینترنت به صورت آنلاین توسعه پیدا می کند و از نظر این که به تعداد زیادی از افراد دسترسی پیدا می کنید، بسیار عالی است. از دیدگاه بازاریابی، در فرایند بازاریابی ویروسی، افراد تشویق می شوند اطلاعات بازاریابی خوبی را بگیرند و منتقل کنند. اطلاعاتی که بر حسب تصادف یا به صورت برنامه ریزی شده مطلوب شخص هستند.


بازاریابی رادیویی :

به طور کلی تبلیغات رادیویی در قلمرو بازاریابی دیجیتال قرار دارد. تبلیغات رادیویی یک راه عالی برای کسب و کار شماست و باعث می شود نام تجاری شنیده شود. اکنون می توانید از تبلیغات رادیویی هدفمند برای مکان های مختلف استفاده کنید.

 

بازاریابی تلویزیونی :

رقابتی که در بین برنامه های تلویزیونی وجود دارد بر سر این است که کدام شبکه یا کدام برنامه مخاطبان بیشتری دارد و مردم مدت زمان بیشتری را صرف تماشای آن شبکه یا برنامه می کنند. به همین دلیل همه شبکه ها و برنامه ها سعی بر این دارند که با تکنیک هایی هوشمندانه میزان بازدید برنامه یا کانال خود را بالا ببرند. برای برنامه ها مهم این است که بر روی چه موضوعاتی تمرکز کنند که جذب کننده باشد و برای شبکه ها هم مهم این است که جدول برنامه های خود را چگونه بچینند تا شبکه ای پر مخاطب داشته باشند.

 


بازاریابی موبایل :

تبلیغات تلفن همراه، روشی است که در تمام انواع بازاریابی دیجیتالی که در بالا ذکر شد، دربرگیرنده باشد. هر گونه از انواع تبلیغات بازاریابی دیجیتالی که ذکر شد، می تواند به موبایل نیز منتقل شود. برای بازاریابی موبایل میتوان از روش های زیر استفاده کرد که به صورت خلاصه شرح داده شده است :


بازاریابی پیامکی :

این روش از طریق ارسال پیامک صورت می‌گیرد که به دلیل اینکه فرستنده می‌تواند اطمینان حاصل کند که مخاطب خود پیام را دریافت کرده رایج‌ترین روش بازاریابی موبایلی می‌باشد.


بازاریابی MMS :

این روش از طریق ارسال فایل فیلم یا عکس به مخاطب صورت می‌گیرد.


بازاریابی برنامه‌ای :

در این روش بازاریاب با ایجاد یک برنامه حول محور محصول یا خدماتی که قصد ارائه آن را دارد با مخاطب خود ارتباط بر قرار می‌کند.


بازاریابی درون بازی :

همان‌طور که در اکثر بازی‌های موبایل مشاهده کرده‌اید در قسمتی از یک بازی یک پیغام تبلیغاتی به نمایش در می‌آید که این پیغام می‌تواند جای خود را به محصول یا خدمت مورد نظر شما بدهد البته یک نکته قابل ذکر است و آن اینکه اگر خود بازی مورد نظر را طراحی نکرده‌اید و قصد دارید این کار را به یک بازی که از قبل طراحی شده است بسپارید بهتر است این بازی مخاطبین زیادی داشته باشد تا اینکه تعداد افرادی که پیغام شما را می‌بینند افزایش یابد. این پیغام می‌تواند شامل آدرس سایت شما یا هر چیز دیگری باشد.


بازاریابی موبایلی وب محور :

این روش شامل طراحی صفحات وب برای موبایل بوده که از اندازه خاصی پیروی می‌کند و استاندارهای ویژه‌ای دارد.


کدهای QR :

این کدها این امکان را به مخاطبین می‌دهند که به جای وارد کردن آدرس یک سایت با اسکن یک کد دوبعدی به یک صفحه از وب دسترسی پیدا کنند. طریقه استفاده از آنها هم به این صورت است که شما می‌توانید این کدها را در صفحات وب، برروی کالای خود، هدایا و بنرهای تبلیغاتی خود در سطح شهر استفاده کنید.

 

شما می‌توانید از ابزارهای بسیار زیادی برای دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید از جمله وب‌سایت، کانال شبکه‌های اجتماعی، اپلیکیشن موبایل و .... البته این موضوع را در نظر داشته باشید که قبل از اقدام برای هر یک از این موارد در ابتدا بهتر است هویت برند خود را تعریف کنید و به برند خود شخصیت دهید. برای آشنایی با اصول برندینگ و برندسازی می‌توانید از مشاوران ما در آژانس تبلیغاتی اختصاصی کمک بگیرید. همچنین همکاران ما بعد از تعیین استراتژی‌های برند سازی در تمامی قدم‌های بعدی پروژه شما از جمله آغاز پلان دیجیتال مارکتینگ، طراحی کمپین تبلیغاتی، بهینه‌سازی محتوا و سایت و دریافت فیدبک با شما همراه خواهند بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn