5 نکته برای افزایش تاثیرگذاری پیج اینستاگرام

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

این روزها، کاربران اینستاگرام ترجیح می دهند بیشتر از اینکه درباره محصولات و خدمات شما بدانند، درباره برند شما اطلاعاتی داشته باشند. آنها دوست دارند که درباره ی هدف کسب و کار شما، درباره افرادی که در پشت برند شما مشغول فعالیت هستند و اینکه کجا و چگونه محصولات خود را تولید می کنید بدانند... در ادامه می خوانید که چگونه می توان تاثیرگذاری پیج اینستاگرام را افزایش داد:

1. درباره برند و کسب و کار خود توضیح دهید

خوشبختانه اینستاگرام بهترین مکان برای به اشتراک گذاشتن این جزییات است و ازین طریق شما می توانید بهتر از احساس و نظرات مخاطبان فعالی که تعامل خوبی با پیج شما دارند آگاه شوید. بعنوان مثال، در یک پیج اینستاگرامی می توان، وقتی که کارمند جدیدی قرار است استخدام شود، هنگامی که سایتتان تغییراتی کرده است و یا درباره ی جزییات یک ویژگی جدید که راه اندازی کرده اید و میزان اهمیت سرمایه گذاری روی آن ویژگی برای هرکسب و کار پست و استوری قرار داد. امسال، خواهید دید که اکثر مدیران و بنیانگذاران کسب و کارها از استوری ها برای به اشتراک گذاری کارهای داخلی شرکت خود استفاده خواهند کرد.


2. به هشتگ گذاری توجه کنید

همه از اهمیت داشتن یک استراتژی قوی برای هشتگ گذاری درست در اینستاگرام آگاهیم. اما آیا واقعا آن توجهی که باید برای تاثیر آنها روی محتوای خود داشته باشیم را به کار می بریم. اگر واقعا می خواهید که تعامل کاربران پیج خود را افزایش دهید، باید بدانید که کدام هشتگ ها که کاربران مختلف را به پیج شما هدایت می کنند بیشتر از بقیه برای شما اهمیت دارند. ابتدا هشتگ های خود را دسته بندی کنید، بعضی کسب وکارها ممکن است مختص زنان باشد، درحالیکه بقیه ممکن است درباره راه اندازی و مدیریت کسب وکار باشد. مهمترین کار این است که هشتگ ها را جمع و دسته بندی کنید و زمانی که در یک پست استفاده می کنید به راحتی می توانید بفهمید که کدام هشتگ بیشتر از بقیه، کاربران را به سمت پیج شما می کشد.

افزایش تعامل کاربر در اینستاگرام

کپشن های قبلی که نوشته اید و هشتگ ها را درون آنها قرار داده اید بهترین راه ذخیره سازی هشتگ های مفید هستند. علاوه براین برای هشتگ ها جستجو کنید و محبوبیت آنها را بررسی کنید تا بتوانید بهترین مجموعه از هشتگ های مناسب موضوع کاری خود را جمع آوری کنید. وقتی مجموعه هشتگ های خود را انتخاب و تنظیم کردید، وقت آن رسیده است که در قسمت آنالیز اینستاگرام، به بررسی آنها بپردازید، به این منظور که میزان تاثیرگذاری آنها را ببینید. برای هر پست اینستاگرام خود می توانید قسمت insight را بررسی کنید و میزان impressions مربوط به هشتگ های استفاده شده را از بخش Discovery ببینید. هرچه هشتگ های استفاده شده قدرتمند باشند، انتظار impressions بیشتری را می توان از آن پست داشت.


3. با برندهای معروف و اینفلوئنسرها همکاری کنید

احتمالا اصطلاح یک دست صدا ندارد را شنیده اید! دقیقا این موضوع در مورد همکاری پیج های اینستاگرام بایکدیگر صادق است. نکته اصلی این است که برای همکاری باید برند، کسب و کار و یا اینفلوئنسر مناسبی انتخاب شود. اگر می خواهید تعامل Instagram خود را بهبود ببخشید، و دنبال کنندگان جدید پیدا کنید، زمانی را برای جستجو کردن و برقراری ارتباط با پروفایل هایی که دقیقا مناسب کسب و کار شما هستند اختصاص دهید.

اگر هم اکنون می دانید که با چه کسی می خواهید همکاری کنید قبل از شروع همکاری به این سه سوال پاسخ دهید:

1. آیا اهداف کسب و کار مشابهی دارید؟

2. آیا آنها خوشحال خواهند شد که با شما همکاری کنند؟

3. شما با این همکاری به مخاطبان خود چه خدماتی میدهید؟


بیشتر بدانید:

چگونه تعامل کاربران را در اینستاگرام افزایش دهیم؟

 


4. از مطالب طنز و سرگرم کننده استفاده کنید

استوری های اینستاگرام برای اینکه جذاب باشند زمان، تلاش و برنامه ریزی زیاد و دقیقی نیاز دارند. ولی این به معنی این نیست که اصلا نباید شامل مطالب طنز و یا سرگرم کننده باشند. برندهای زیادی از مطالب طنز در پست های خود استفاده می کنند و مطالب سرگرم کننده و یا موضوعات داغ روز را به محتوای خود اضافه می کنند. اگر دیگران پست شما را در استوری خود به اشتراک بگذارند و یا پست های شما را برای دوستانشان ارسال کنند متوجه تاثیر فوق العاده آن خواهید شد. البته، شما باید به برند خود احترام بگذارید. اگر برند شما با این مطالب طنز و سرگرم کننده سازگار نیست این مورد را از استراتژی خود حذف کنید ولی باید بدانید که اگر بتوانید از مطالب طنز و سرگرم کننده استفاده کنید، تغییرات قابل ملاحظه ای در کامنت ها، لایک ها و اشتراک گذاری ها خواهید دید.


5. پاسخگویی به مخاطبان را فراموش نکنید

موضوع پاسخگویی به مخاطبان بنظر ساده می آید ولی هنوز بسیاری از برندها هستندکه این کار را انجام نمیدهند و یا بدتر ازاین اینکه قسمت کامنت های خود را می بندند. یک قسمت اصلی در اینستاگرام مربوط به برقراری ارتباط از طریق کامنت گذاری است و این موضوع نباید نادیده گرفته شود. مهم نیست که چقدر پیج شما بزرگ و پربازدید است ولی شما باید به همه ی بازخوردهای مثبت و منفی پیج خود پاسخ دهید.

Instagram-Engagement2

ساده ترین کاری که می توانید برای نشان دادن این که به دنبال کنندگان خود اهمیت می دهید و پیام های آنها را می شنوید انجام دهید این است که به برقراری این ارتباط با آنها کمک کنید. هر چه بیشتر کامنت و لایک دریافت کنید و پست های شما بیشتر به اشتراک گذاشته شوند در نتیجه پست شما از نظر الگوریتم اینستاگرام رنک بهتری پیدا می کند و باعث می شود که به تعداد افراد بیشتری در قسمت explore اینستاگرام نمایش داده شود. درست است که این روها رقابت در اینستاگرام زیاد است ولی هنوز راه های بسیار زیادی وجود دارد که از طریق آن می توانید تعامل کاربران را در پیج خود افزایش دهید. همین الان پیج خود را راه اندازی کنید و این موارد را در آن به کار ببرید تا کسب و کار خود را بهتر از قبل به دیگران معرفی کنید.


تخصص مجموعه اختصاصی، تولید محتواهای بکر و جذاب برای رسانه های اجتماعی می باشد. ما با در نظر گرفتن کلیه ی زمینه های رقابتی و نکات اصلی تولید محتوا در شبکه های اجتماعی، بهترین و قوی ترین محتوا ها را برای شما، تولید خواهیم کرد. با مشاوران تبلیغات و طراحان کمپین تبلیغاتی ما در تماس باشید، مشتاق شنیدن صدای گرمتان هستیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn