چگونه تعامل کاربران را در اینستاگرام افزایش دهیم؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

چگونه می توان تعامل کاربران یا همان Engagement در اینستاگرام را افزایش داد؟ به همان اندازه که استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار شما ضروری است به همان اندازه هم افزایش تعامل با کاربران از طریق اینستاگرام سخت و دشوار است.

 

اما این را باید مدنظر قرار داد که پیج اینستاگرام بهترین پلت فرم برای بازاریابی آنلاین برند، بدست آوردن مخاطبان و ایجاد یک محل برای برقراری ارتباط با هر کسب و کاری است و این رقابت تنگاتنگ نباید شما را برای استفاده از آن دلسرد کند. شما می توانید با تغییر استراتژی اینستاگرام خود مشارکت خود با کاربران را افزایش دهید.

برای افزایش تعامل کاربران در اینستاگرام : از قابلیت های استوری در اینستاگرام استفاده کنید

منظور از تعامل کاربران فقط لایک و یا کامنت گذاری آنها نیست. تعامل با استوری های شما، تعداد افرادی که هشتگ های برند شما را دنبال می کنند، ویدئوهای IGTV شما را می بینند و نظر ارسال می کنند را هم شامل می شود. استفاده از استوری ها شدیدا درحال رشد است، بیش از 400 میلیون نفر روزانه درحال مشاهده و گذاشتن استوری هستند. به همین خاطر اینستاگرام یک روش نوآوری جدید درنظر گرفته است که با استفاده از آن دنبال کننده های خود را درگیر می کند. این روش استفاده از استیکرهای مختلف در استوری است. استیکرهای استوری اینستاگرام یک راه عالی برای تشویق دنبال کنندگان یک پیج به چت کردن ، گذاشتن نظرات و تجربیاتشون با شما است که، نهایتا، باعث می شود مخاطبان شما با شما یک رابطه صمیمی و وفادارانه برقرار کنند و گویی خود را به شما وابسته بدانند. در زیر چند روش که شما می توانید برای افزایش تعامل کاربران در اینستاگرام استفاده کنید آمده است:


Ask me question ها

هیچ چیز به اندازه ی یک پرسش در استوری نمی تواند جرقه ای برای آغاز یک گفت و گو باشد. و هنگامی که یک اینفلوئنسر مشهور می شود و شروع به استفاده از این قبیل پرسش ها می کند، به دنبال کنندگان خود کمک میکند که بیشتر او را بشناسند و درنتیجه هیچ دلیلی برای استفاده نکردن از این قابلیت توسط کسب و کار شما وجود ندارد. این بهترین فرصت برای دنبال کنندگان شما است که بتوانند با برند شما و یا محصولات و خدمات شما بیشتر آشنا شوند. از آنطرف، این پرسش ها بهترین فرصت برای این است که شما نیز از فالوورهای خود سوال کنید، مثلا می توانید درباره ی پالت رنگی فصل بعد خود و یا اینکه آنها چه محصولاتی از شما را بیشتر دوست دارند و تمایل دارند نمونه های جدیدی از آن را شما تولید کنید سوال کنید. این تعامل، گفت و گو و فیدبک مشتریان، می تواند باعث ایجاد یک پست اینستاگرام عالی شود.


نظرسنجی و رای گیری

نظرات دنبال کنندگان شما مهم است و اگر می خواهید که نظرات بیشتری از آنها بشنوید و تعامل خود را افزایش دهید، باید از آیتم نظرسنجی و رای گیری موجود در استوری اینستاگرام استفاده کنید. به نمونه های زیر توجه کنید:

 

polls-in-instagram

polls-in-instagram2


از کپشن های طولانی استفاده کنید

آیا می دانید که کپشن شما می تواند شامل 2200 کلمه باشد. این یک فضای فوق العاده است که شما بتواند هرچیزی که می خواهید به مخاطبان خود انتقال دهید. یکی از فاکتورهایی که بر روی عملکرد پست اینستاگرام شما اثر می گذارد زمان صرف شده برای خواندن پست است. بنابراین، راه آسان برای افزایش زمان صرف شده برای خواندن پست شما چیست؟ با نوشتن یک متن جذاب (و طولانی)، البته منظور این نیست که همه ی کپشن های خود را طولانی بنویسید بلکه منظور این است که بجای نوشتن یک متن کوتاه با چند شکلک بهتر است متنی جذاب و طولانی بنویسید تا بتوانید تعامل خود با کاربرانتان را افزایش دهید.

چگونه یک کپشن عالی بنویسم و تعامل خود با کاربرانمان را افزایش دهیم؟ قبل از نوشتن کپشن از خودتان چند سوال معنی دار کنید، بعنوان مثال اینکه چرا این پست مهم است؟ این پست چه سودی برای خواننده خواهد داشت؟ سعی کنید با استفاده از نوشتن کپشن های مفید همه چیز را درباره خدمات و محصولات خود بنویسید.

captions-in-instagram


بیشتر بدانید:

دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی آنلاین چیست؟

اهمیت اینستاگرام در کسب و کار

تاثیرات رسانه های اجتماعی در بیزینس


برای افزایش تعامل کاربران در اینستاگرام : هر استوری ای که ارسال می کنید را بهینه سازی کنید

بعلت تاثیرگذاری شدید استوری اینستاگرام، شما باید زمان و تلاش زیادی را برای بهینه سازی استوری های خود صرف کنید.

هنگامی که میخواهید یک استوری بگذارید برای درگیر کردن بیشتر مخاطبان شما باید سه فاکتور را حتما مدنظر قرار دهید:


1. از قابلیت منشن استفاده کنید

زمانی که شما با دیگر برندها و یا کسب و کارها در اینستاگرام کار می کنید و یا پستی را منتشر می کنید که محتوای آن توسط کاربر دیگری ایجاد شده است حتما باید آنها را در استوری مورد نظر منشن کنید. این کار شما نه تنها به فردی که آن را منشن کرده اید اطلاع میدهد که شما پست گذاشته اید بلکه در افزایش تعامل با کاربران بیشتر نیز تاثیر دارد.

2. مکان را اضافه کنید

آیتم افزودن مکان بسیار عالی است، استوری ها باتوجه به ویژگی مکان قابل جستجو هستند. به این معنی که هرکسی که آن مکان را جستجو کند می تواند استوری شما را در نتایج جستجو مشاهده کند. بعنوان مثال اگر شما استوری ای درباره ی برگزاری یک رویداد در اصفهان قرار دهید هرکسی که اصفهان را جستجو کند می تواند استوری رویداد شما را ببیند.

3. هشتگ ها را فراموش نکنید

همه درباره ی اهمیت افزودن هشتگ ها به پست های اینستاگرام آگاهیم اما نباید از تاثیر آنها در استوری چشم پوشی کنیم. استفاده از هشتگ ها زیبایی استوری های شما را کم می کنند ولی برای آن هم روش های مختلفی وجود دارد.

increase-Engagement-in-instagram2


برای افزایش تعامل کاربران در اینستاگرام : برنامه ی زمانی برای گذاشتن استوری هایتان در نظر بگیرید

تا بتوانید میزان دیده شدن استوری هایتان را افزایش دهید میزان دیده شدن استوری که توسط خود اینستاگرام به شما ارائه می شود و شما می توانید به راحتی میزان و تعداد کاربران آن را مشاهده کنید یکی دیگر از آیتم های افزایش تعامل با کاربران است. اما موضوعی که بسیار اهمیت دارد این است که زمان گذاشتن استوری تاثیر بسیار زیادی بر میزان دیده شدن آن دارد. بنابراین نیاز است که شما بررسی کنید و به این موضوع پی ببرید که مخاطبان شما معمولا چه زمانی بیشتر استوری های شما را مشاهده می کنند تا همیشه استوری های خود را طبق یک برنامه دقیق در همان زمان بارگذاری کنید. بدین منظور یک زمانی را برای آنالیز و نظارت کردن بر روی میزان مشاهده شدن استوری های خود اختصاص دهید تا بهترین زمان گذاشتن استوری را بفهید. با استفاده از گزینه ی insight موجود در بالای صفحه پیج بیزینس اینستاگرام می توانید همه چیز را متوجه شوید. اگر شما بهترین زمان گذاشتن استوری را بدانید می توانید تاثیرگذارترین برنامه ی هفتگی را برای آن بنویسید. برای افزایش تعامل کاربران در اینستاگرام روش های دیگری بجز روش هایی که در این مطلب ذکر شد نیز وجود دارد. در مطلب بعدی به مواردی که برای افزایش تاثیرگذاری پیج اینستاگرام موثر است می پردازیم.


تخصص مجموعه اختصاصی، تولید محتواهای بکر و جذاب برای رسانه های اجتماعی می باشد. ما با در نظر گرفتن کلیه ی زمینه های رقابتی و نکات اصلی تولید محتوا در شبکه های اجتماعی، بهترین و قوی ترین محتوا ها را برای شما، تولید خواهیم کرد. با مشاوران تبلیغات و طراحان کمپین تبلیغاتی ما در تماس باشید، مشتاق شنیدن صدای گرمتان هستیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn