3 استراتژی برندینگ در سال 2019

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

با شروع سال جدید میلادی و نزدیک شدن به پایان سال فرصت خوبی است که روی استراتژی های برندینگ خود بازنگری داشته باشید و همچنین برای ایجاد استراتژی های جدید برنامه ریزی کنید. این کار پایه و اساس همه اقداماتی است که باید برای شرکت خود انجام دهید و درنظر داشته باشید که هرچندوقت یکبار استراتژی های برندینگ شما باید بروزرسانی شود.

 

 

 

موارد زیادی برای ساختن یک برند خوب وجود دارد، اما این موارد نباید به یک برنامه استاتیک تبدیل شود. درعوض، شما دائما باید آن برنامه را با توجه به آخرین اهداف کسب و کار خود به روزرسانی کنید. بسیار اهمیت دارد که با گذشت زمان برند شما تکامل یابد، اگر می خواهید با چشم انداز در حال تغییر بازاریابی آنلاین سازگار باشید، باید هر ساله اهداف خود را ارزیابی کنید. بعید است که استراتژی که شما برای اولین بار از آن استفاده می کردید هنوز جواب بدهد چون احتمالا کسب و کار شما بزرگتر شده است و نیازمند تمرکزهای متفاوتی است. برای اینکه باقی بمانید باید با شرایط و وضعیت کسب و کار خود انطباق داشته باشید.

 

با اصلاح استراتژی، زندگی جدید در کسب و کار شما جریان می یابد و باعث می شود که رویکرد شما کاملا با اهداف و نیازهای مخاطبان هدف شما منطبق گردد.

 

علاوه بر این، اگر چه هدف کلی کسب و کار شما همواره یک چیز است، اما در گذر سالها تغییر می کند. این تغییرات نتیجه ی بسیاری از عوامل است مانند بازخوردی که از مشتریان خود دریافت کرده اید. بعنوان قسمت اصلی هر استراتژی برند، بازخورد مشتریان نشان دهنده ی این است که زمان آن رسیده که استراتژی کسب و کار شما تغییر کند.

به این دلیل و دلایل دیگر، سالانه داشتن نگاهی دقیق به استراتژی برندتان یک حرکت هوشمندانه است. اصلاح رویکرد می تواند یک روند دشوار باشد، اما در دراز مدت فوق العاده سودمند است. تعداد زیادی فاکتور برای ایجاد یک برنامه ی برندینگ عالی وجود دارد، اما آنچه در ادامه می بینید سه تا از مهم ترین گام هایی است که باید انجام دهید.


1. استراتژی خود را با اهداف کنونی کسب و کارتان تطبیق دهید

 

همانطور که قبلا ذکر شد، مانند بسیاری از شرکت هایی که در طول زمان تمرکز و اهداف خود را تغییر می دهند، شما نیز باید استراتژی خود را به روز رسانی کنید. ابتدا، باید بر روی چیزی که می خواهید برند شما در سال آینده بدست آورد کار کنید، هدف روشن به شما و تیمتان برای اندازه گیری میزان موفقیت عملکردتان کمک می کند. اهداف شما همچنین باید بگونه ای بلندپروازانه باشد که قابل دستیابی باشد. از آنجا، شما می توانید شروع به شکل دادن استراتژی خود برای تطابق با اهداف کسب وکار خود کنید. بعنوان مثال، اگر یکی از اهداف شما این است که حضور برند خود را در فضای آنلاین افزایش دهید، توجه به بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است. وقتی که اهداف خود را برای سال آینده تخمین می زنید، باید به این موضوع فکر کنید که مشتریان شما از شما چه چیزی می خواهند، آیا اهداف شما، نیازهای آنها را در نظر میگیرد؟ همانطور که کسب و کار شما در طول زمان تغییر می کند، نیازهای مخاطبانتان نیز تغییر می کند. استراتژی برند شما باید به خواسته های فعلی توجه کند.

 


2. مشتریان خود را درست تعریف کنید

 

یک مشتری واقعی، باید بر اساس داده هایی که از کاربران واقعی شما جمع آوری شده است به دست آید. تشخیص درست مشتریان شامل اطلاعاتی (از جمله ویژگی هایی مانند سن، محل زندگی، سرگرمیهای آنها، نوع اشتغال و سطح درآمد) درباره ی افرادی است که می خواهید برند خود را به آنها معرفی کنید. این یکی از مهمترین بخش های هر استراتژی بازاریابی است. درک عمیق تر مشتریان بالقوه برای توسعه ی یک محصول، نرخ تبدیل و نگهداری مشتری بسیار مهم است.

یک روش موثر برای تعیین اینکه مشتریان شما واقعا چه کسانی هستند با انجام نظرسنجی ها و آمار به دست می آید. هیچ کس مشتریان شما را بخوبی خود آنها نمی شناسد. دستیابی به مشتریان بالقوه ازین روش نیز یک روش عالی برای ایجاد وفاداری به برند است.

با استفاده از یک سرویس نظرسنجی آنلاین می توانید اطلاعاتی را که نیاز دارید جمع آوری کنید. پلت فرم وب سایت شما نیز ممکن است برخی گزینه ها را ارائه دهد (برای مثال، کاربران وردپرس می توانند پلاگین رایگان WPForms را نصب کنند). مهمتر از همه این است که مشتریان را دسته بندی کنید و از همه آنها باهم استفاده نکنید. درعوض، شما باید تحقیقات بازاریابی جدید انجام دهید و مشتریان خود را حداقل سالی یکبار (یا شاید بیشتر، اگر بازار شما به سرعت تغییر میکند) به روز رسانی کنید. به این ترتیب، در سال جدید با درک واضحتری از بازار هدف خود، به جلو حرکت خواهید کرد، که برای اطمینان از اینکه استراتژی برند شما تا به امروز و در سال 2019 به روز است، حیاتی است.


3. از نرم افزارهای خودکارسازی فعالیت های آنلاین استفاده کنید

 

با استفاده از نرم افزارهای خودکارسازی فعالیت های آنلاین (فعالیت هایی که حتما نیازی نیست توسط افراد انجام شود) فعالیت های خود را انجام دهید. شرکت های بزرگ بسیاری از اتوماسیون برای انجام کارهایشان مانند پست گذاری رسانه های اجتماعیشان و یا ایمیل مارکتینگ استفاده می کنند. بدین وسیله زمان بیشتری خواهند داشت که می تواند به رشد کسب و کار و برقراری ارتباط با مشتری اختصاص داده شود.

استفاده از این نرم افزارها عملکرد آن را موثرتر نیز می کند. با یک ابزار مناسب شما می توانید پیام های هدفمند و شخصی را که نرخ های تبدیل و دیگر شاخص های کلیدی را بهبود می بخشد، ارسال کنید.

تعداد زیادی ابزار که می توانید برای خودکار سازی فعالیت های بازاریابی خود استفاده کنید، وجود دارد. این ابزارها طیف وسیعی از ویژگی های مفید را ارائه می دهند. که اغلب آسان هستند و می توانید کار با آنها را یاد بگیرید. خودکارسازی انجام وظایف کلیدی، تغییرات تاثیرگذاری را برای برند شما در سال جدید ایجاد می کند.

 


در آخر باتوجه به تغییرات موجود در فضای آنلاین، استراتژی برند خود را تغییر دهید و زمانی را برای ارزیابی اهداف خاصی که برای کسب و کار خود دارید اختصاص دهید سپس اطمینان حاصل کنید که بازار هدف را درست انتخاب کرده اید. آژانس تبلیغات اختصاصی با داشتن سالها تجربه در زمینه بازسازی برندها و خلق برند، به شما کمک می‌کند به نحوی عملی و با بهترین پلن کاری، برنامه تبدیل شدن به یک برند را قدم به قدم اجرا کنید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn