آمار ارزش پولی 25 برند مشهور جهان در سال 2018

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

در این مطلب آمار ارزش پولی 25 برند مشهور را در سال 2018 که گذشت بررسی می کنیم. در سال 2018 شرکت آمازون بیشترین ارزش پولی را داشته  و ارزش آن حدود 150 میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده است. شرکت اپل دومین شرکت باارزش دنیا در سال 2018 می باشد و آمار سایر برندها را  نیز می توانید از نمودار زیر مشاهده کنید.

brand-value


ارزش برند

ارزش پولی یک برند را با میزان اعتبار برند که در صنعت بازاریابی برای توصیف ارزش یک برند استفاه می شود اشتباه نگیرید، منظور از این آمار این نیست که برندی که مشهورتر است می تواند پول بیشتری را به نسبت دیگری که کمتر شناخته شده است درآورد. ارزیابی ارزش یک برند برآورد ارزش کلی برند است. این آمار توسط سازمان بین الللی استانداردسازی، استاندارد ISO 10668، که فرایند مناسب ارزیابی برند ها را با بررسی وفاداری به 6 عامل کلیدی (شفافیت، اعتبار، قابلیت اطمینان، شایستگی، واقعی بودن و پارامترهای رفتاری و قانونی) بررسی و ترسیم کرده است. یک برند (نام، اصطلاح، طراحی، نماد یا هر ویژگی دیگر) یک دارایی ناملموس است که موجب شناسایی محصول یک شرکت به نسبت محصول شرکت دیگر می شود و این یک دارایی ارزشمند برای یک شرکت به حساب می آید.


بیشتر بدانید:

آمازون، غول خرده فروشی اینترنتی جهان

سیر تکامل لوگو آمازون


یک برند قدرتمند در درجه اول عملکرد یک کسب و کار را در سه عامل کلیدی مشتریان، کارکنان و سرمایه گذاران در گروه ذینفعان (فعلی و آینده) افزایش می دهد. آنها بر روی انتخاب، ایجاد وفاداری، جذب، نگه داشتن و ایجاد انگیزه مشتریان و همچنین کاهش هزینه های مالی تاثیر می گذارند. به عنوان مثال، گوگل یکی از مشهورترین برندهای دنیا است. تنها در آمریکای شمالی ارزش برند گوگل حدود 245.6 میلیارد دلار در سال 2017 تخمین زده شده است. در نهایت، برند به تصورات مردم نسبت به محصولات و خدمات و رفتار خرید مشتری و همچنین کاهش تعویض خدمات و محصولات کمک می کند. برندها، با افزایش بازده، افزایش رشد و کاهش ریسک ارزش اقتصادی را افزایش می دهند.


طراحی لوگو یکی از تاثیرگذار ترین و مهم ترین گام ها در برندسازی است. لوگوی شما مانند یک نماد از موجودیت کل برند شما در ذهن مشتری میماند و یادآور هویت و شخصیت برند شماست. آژانس تبلیغات اختصاصی با بهره گیری از متخصص ترین نیروهای خلاق در زمینه طراحی گرافیکی و با استفاده از به روز ترین و خلاقانه ترین ایده ها، بهترین لوگوی زیبا و نوآورانه را با توجه به استانداردهای طراحی روز دنیا برای مشتریان عزیز طراحی میکند. در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای سفارش طراحی می توانید از طریق شماره 09135900970 با همکاران ما در آژانس تبلیغات اختصاصی در تماس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn