اینفلوئنسر مارکتینگ چیست و چرا اینقدرتاثیرگذار است؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

این روزها اینفلوئنسرمارکتینگ محبوبیت زیادی پیدا کرده است. هرچه تکنولوژی پیشرفت می کند، اینفلوئنسر مارکتینگ نیز مورد توجه بیشتری قرار می گیرد و اکثر شرکت ها برای استفاده ازین تکنیک زمان و تلاش بیشتری را نسبت به قبل صرف میکنند. یک آژانس تبلیغات دیجیتالی خوب و هدفمند، اینفلوئنسرمارکتینگ را بعنوان بخشی از برنامه بازاریابی دیجیتال برای برندسازی درست و هدفمند پیشنهاد می کند.

 بیشتر بدانید:


تبلیغات در اینستاگرام

استراتژی های بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی


 اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

 

اینفلوئنسر مارکتینگ رابطه بین برند و یک عامل تأثیرگذار(اینفلوئنسر) است. یک اینفلوئنسر کسی است که در یک یا چند شبکه اجتماعی شناخته شده باشد و محصولات یا خدمات برند مورد نظر را از طریق رسانه های مختلف مانند اینستاگرام و یوتیوب معرفی می کند و به گسترش و شهرت آن کمک می کند. اینفلوئنسرها نباید با سلبریتی ها اشتباه گرفته شوند، در اینفلوئنسرمارکتینگ اقداماتی فراتر ازینکه یک سلبریتی برندی خاص را تبلیغ کند انجام می شود. اینفلوئنسرها باید افراد قابل اعتمادی باشند و بتوانند وفاداری خود به برند را حفظ کنند. علاوه بر این آنها باید در مورد آنچه تبلیغ می کنند دارای دانش و تجربه باشند.

بعنوان مثال ممکن است از یک ویلاگر (کسی که ویدئوهای کوتاه از طرز فکر، ایده ها و نظراتش تهیه می کند و در فضای وب منتشر می کند) تناسب اندام محبوب در یوتیوب، با اطلاعات زیادی که در رابطه با کاهش وزن و تغذیه مناسب دارد، خواسته شود که در زمینه لباس ورزشی و یا محصولات مکمل این حوزه تبلیغات انجام دهد.

در یک مورد ممکن است که اینفلوئنسر تجربه ای در ارتباط با محصول تبلیغی نداشته باشد، در این حالت آنها باید بر اعتماد و وفاداری که در میان دنبال کنندگان خود ساخته اند، تکیه کنند و منفعت دنبال کنندگان خود را مدنظر قرار می دهند. دسته بندی های رایج اینفلوئنسرها شامل این موارد هستند: ماجراجویان، عکاسان، علاقه مندان به غذا، آرایشگران، هنرمندان، علاقمندان به مد و فشن و کمدین ها. اینفلوئنسرها بصورت مستقل کار می کنند، محتواهای خود را می سازند و مشخصات شرکتی که تبلیغ کرده است را در میان محتواهای خود جای می دهند. آنها تحت کنترل پیام برند هستند و باید انتخاب کنند که چگونه می خواهند آن پیام را به تصویر بکشند. این اقدام اعتبار را گسترش می دهد و می تواند به مخاطبان خاص اون حوزه کمک کند. ارزش پولی یک اینفلوئنسر به طور معمول بر اساس تعداد دنبال کنندگان آن و همچنین پلتفرمی که از آن استفاده می کند، محاسبه می شود. در اینستاگرام کارشناسان ارزش پولی هر 100000 فالوور را 1000 دلار برآورد کرده اند. این قیمت بسته به میزان دسترسی و ارتباطات تاثیرگذار آن تخمین زده می شود. در یوتیوب، ارزش پولی هر 1000 ویوو را 100 دلار برآورد کرده اند. زیبایی اینفلوئنسلر مارکتینگ به این است که هر کسی می تواند یک تأثیرگذار باشد و کسب و کارهای زیادی هستند که می توان از بین آنها انتخاب کرد و به گستره ی وسیعی از مخاطبان دست یافت.

 

influencer-marketing1

 

بیشتر بدانید:


دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی آنلاین چیست؟

اهمیت اینستاگرام در کسب و کار

تاثیرات رسانه های اجتماعی در بیزینس


 چرا اینفلوئنسر مارکتینگ اهمیت دارد؟

 

قبل از پیشرفت تکنولوژی تلویزیون تنها رسانه ای بود که افراد به آن دسترسی داشتند و یک پلتفرم بسیار مهم برای بازاریابانی بود که می خواستند پیام خود را به افراد زیادی برسانند. امروزه با وجود اینترنت و محبوبیت رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک و یوتیوب، مصرف کنندگان محصولات و خدمات آزادی نامحدودی برای انتخاب محتوای مورد نظر خود دارند که این قضیه، کار برندهای مختلف را دشوار کرده است. همانطور که مخاطبان هدف به حجم زیادی از محتواها دسترسی دارند، به همان مقدار نیز تحت تاثیر قرار دادن آنها دشوار است.

درنتیجه، بازاریابان کشف کردند که اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند راه حلی برای این مشکل باشد. این راه حل به برندها این اجازه را میدهد که به طور مستقیم برای مخاطبان هدف خود تبلیغ کنند. این روزها مصرف کنندگان نسبت به برندها و بازاریابی آنها دیرباور شده اند و ایجاد اعتماد در آنها بسیار حائز اهمیت است. تبلیغات از طریق اینفلوئنسرها باعث معرفی برند توسط کسی می شود که به افراد زیادی دسترسی دارد و آنها را بصورت روزانه با خود درگیرکرده و ارتباطی قابل اعتماد با آنها برقرار کرده است. بنابراین مصرف کنندگان به جای تردید درباره ی آگهی تبلیغات و یا تبلیغات شبکه های اجتماعی، به آن محصولی که اینفلوئنسر آنها تایید می کند اعتماد می کنند و آن را می پذیرند.


 در اینفلوئنسر مارکتینگ مراقب چه مواردی باشیم؟

 

برخلاف بسیاری از استراتژی های بازاریابی، اینفلوئنسر مارکتینگ به سطح بالایی از اعتماد بین یک برند و شخص ثالث نیاز دارد. اگر چه اینفلوئنسرها باید فقط قراردادهای قانونی را امضا کنند، اما حفظ شهرت یک برند نیز اساسا توسط آنها انجام می شود. یک برند باید مطمئن باشد که محتوایی که توسط اینفلوئنسر گفته می شود با تصویر کلی آن هماهنگ باشد. استفاده از محتواهای نامناسب می تواند عواقب منفی بر شهرت برند داشته باشد و این مورد بخصوص در رابطه با اینفلوئنسرهای جوانی که تخصص زیادی ندارند اهمیت زیادی پیدا می کند.

یک شرکت باید مراقب فالوورهای فیک و تقلبی نیزباشد، اینفلوئنسرها می توانند فالوورهای فیک خریداری کنند و در این حالت نمی توان تعداد واقعی طرفداران آنها را تشخیص داد. هنگام انتخاب یک اینفلوئنسر ابتدا اطمینان حاصل کنید که فالوورهای آنها بصورت واقعی هستند و واقعی افزایش می یابند. اگر چه این کار را می توان بصورت دستی انجام داد ولی ابزارهایی مانند instacheck به راحتی این کار را برای شما انجام میدهند. این ابزار برای شناسایی حساب های جعلی طراحی شده است که اینکار را با تجزیه و تحلیل میزان مشارکت آنها، اسپم ها و فعالیت کلی آنها تشخیص می دهد. پلتفرم های بسیاری برای اینفلوئنسرمارکتینگ وجود داردکه از میان آنها می توان Klear، Traackr و HYPR را نام برد.

 


تخصص مجموعه اختصاصی، تولید محتواهای بکر و جذاب برای رسانه های اجتماعی می باشد. ما با در نظر گرفتن کلیه ی زمینه های رقابتی و نکات اصلی تولید محتوا در شبکه های اجتماعی، بهترین و قوی ترین محتوا ها را برای شما، تولید خواهیم کرد. با مشاوران تبلیغات و طراحان کمپین تبلیغاتی ما در تماس باشید، مشتاق شنیدن صدای گرمتان هستیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn