روانشناسی تبلیغات چیست؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

به تاثیری که تبلیغات بر روی افراد می گذارد و باعث می شود که بعضی از آنها سال های سال در ذهن افراد باقی بمانند در صورتی که بقیه آنها به سرعت از ذهن بیرون روند روانشناسی تبلیغات می گویند. در واقع برخی تبلیغات احساسات افراد را برمی انگیزند. موفقیت این تبلیغات نتیجه ی تمرکز و تلاش حرفه ای و موثر بر روی فاکتورهای مختلفی می باشد. در این مقاله می خواهیم در مورد نقش روانشناسی بر تبلیغات و تاثیر آن بر افراد، مطالبی را بیان کنیم.

تبلیغات محدود به تلویزیون، رادیو، مجلات، روزنامه ها و اینترنت نمی باشد. بلکه مربوط به هر آنچیزی است که اطراف شما را احاطه کرده است. از طرفی روانشناسی تبلیغات مجموعه فاکتورهایی است که جنبه های روانشناختی افراد را پیش بینی می کند. همه ی افراد بصورت پیش فرض علاقه دارند که از سایرین متفاوت، متمایز و منحصر بفرد باشند. این همان چیزی است که روانشناسی تبلیغات انجام میدهد.


بیشتر بدانید:


آژانس تبلیغاتی چیست و چگونه کار می کند؟

اصول تبلیغات موثر در بازار فروش


درباره تکنیک های روانشناسی تبلیغات بدانیم

 

چه بخواهیم چه نخواهیم برای اینکه بتوانیم بفهمیم که چه چیزی بر رفتار و تصمیم مصرف کنندگان و خریداران تاثیر گذار است باید از علم روانشناسی کمک بگیریم. بسیاری از بازاریابان برای موفقیت در کسب و کارشان از این علم بهره می برند. با دانستن ویژگی های افراد راحتتر می توان آنها را برای خرید محصولات و خدمات متقاعد کرد. آیا می دانستید که انسان ها بر اساس احساسات تصمیم گیری می کنند؟ آیا می دانستید که انسان ها را نمی توان مجبور به کاری کرد؟ افراد به دنبال ارزش ها هستند و برای آنها در دسترس بودن و منحصر بودن اهمیت دارد؟ دو دلیل اصلی برای خرید کردن یا نکردن افراد میل به سود کردن و ترس از ضرر کردن است. افراد احساسی تصمیم می گیرند و سپس با منطق آن را توجیه می کنند. برای مشتری مهم نیست که کالای شما چیست و چگونه است؟ برای او مهم این است که کالای شما چه کاری برای آن انجام میدهد. افراد مایلند پیش از خرید، محصول را امتحان کنند. بنابراین

1- از احساسات افراد استفاده کنید

2- کنجکاوی آنها را برانگیزانید (طراحان تبلیغات با ایجاد جاذبه برای کنجکاوی شما، تلاش می‌کنند توجه‌تان را جلب کنند.)

3- از قانون ارقام گرد استفاده کنید (اگر یک کالای ۲۰۰ هزار تومانی، ۱۹۹ هزار تومان اعلام شود، مشتریان تصور می‌کنند قیمت کالا به ۱۹۰ هزار تومان نزدیک‌تر است تا ۲۰۰ هزار تومان! )

4- با مقایسه کالاها و خدمات خود با رقبای خود افراد را متقاعد کنید.

5- طرح ها و الگوها را متناسب با فرهنگ و شیوه ی زندگی افراد انتخاب کنید.

 

The-Psychology-Of-Advertising


بیشتر بدانید:


مشاوره تبلیغات و طراحی کمپین های تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی چیست؟


تاثیر رنگ بر روانشناسی تبلیغات

 

همگی ما می دانیم که رنگ های مختلف، تحریک کننده ی احساساتی خاص در افراد است. به همین دلیل از رنگ ها بسیار در فروش وبرندسازی استفاده می شود. رنگ ها نقش بسیار مهمی در برقراری ارتباطات خوب بازی می کنند. مطالعات نشان می دهد که تغییر دادن رنگ دکمه ی فراخوانی یک تبلیغ آنلاین از رنگ سبز روشن به رنگ زرد می تواند آمار برقراری ارتباط مخاطبان را 14.5 درصد افزایش دهد. در روانشناسی تبلیغات هر رنگ دارای معنای خاص و متفاوتی هستند، بعنوان مثال: رنگ سفید احساس خلوص نیت و سادگی ایجاد می کند و رنگ آبی احساس شفافیت و آرامش ایجاد می کند.


تبلیغات موفق از چه ویژگی هایی برخوردارند؟

 

ویژگی های ظاهری تبلیغات از جمله: رنگ، عکس های به کاربرده شده و میزان خلاقیتی که در آن بکاررفته است.

میزان تکرار تبلیغ در میزان به خاطر سپرده شدن بسیار موثر است.

قیمت نیز یکی دیگر از ویژگی هایی است که باید درباره ی آن آگاهانه تصمیم گیری شود زیرا همیشه قیمت پایین منجر به فروش بیشتر نمی شود!

راه های تبلیغات برای معرفی خدمات و محصولات به مخاطبان بسیار حائز اهمیت است و شما باید بدانید که دقیقا کدام کانال تبلیغات برای معرفی محصول و خدمات شما موثرتر است.

 


رضایت مشتریان عزیز از آژانس اختصاصی در زمینه تبلیغات و برندسازی در اصفهان، گواه از این دارد که توانسته ایم تمام خواسته های آن ها را به اجرا در آوریم و همان پیامی که صاحبان کسب و کار مد نظر داشته اند را از طریق این طراحی های ویژه به کاربر انتقال نماییم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn