استراتژی های بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

آیا می دانید که برای ایجاد استراتژی های بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی، تولید کنندگان محتوا می بایست جهت گیری ذهنی خود را تغییر دهند؟ آیا می دانید که رسانه های اجتماعی صرفا وسیله ای برای تقویت محتوا نیستند؟ و این را نیز می دانید که بازاریابی محتوا و تولید محتواهای قوی برای شبکه های اجتماعی، نیازمند گوش دادن، داستان سرایی بصری، بررسی بازار رقابتی، پیگیری و سنجش می باشد؟ آیا می دانید موتورهای جستجو چگونه کار می کند؟

 

با علم به تاثیر شبکه های اجتماعی در بازاریابی الکترونیک، زمانی که شما رسانه های اجتماعی را به عنوان کانالی برای دستیابی به اهداف تجاری خود برای بازاریابی محتوا انتخاب می نمائید، در واقع شروع به کشف پتانسیل عظیمی برای کسب و کار خود نموده اید. اما باید بدانید که چون رسانه های اجتماعی نشانگر همگرایی اطلاعات و ارتباطات هستند، درگیر کردن کسب و کار خود با رسانه های اجتماعی، نیازمند تولید محتوای خوب می باشد. در ادامه نکاتی را برای شما بیان خواهیم کرد که لازم است در مورد بازاریابی محتوا در شبکه های آجتماعی بدانید.
بیشتر بدانید: 


مراحل طراحی کمپین تبلیغاتی 
بهترین نمونه های کمپین تبلیغاتی موفق 


استراتژی های بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی

استراتژی های بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی   

رقبای خود را در شبکه های اجتماعی در نظر بگیرید


اولین گام در ایجاد استراتژی بازاریابی محتوا برای به کارگیری در شبکه های اجتماعی، سنجیدن رقبای شما می باشد.
لازم نیست که رویکرد رسانه های اجتماعی رقبای خود را به طور کامل پیگیری نمائید، اما در عوض، تحقیق رقابتی انجام دهید و حداقل موارد زیر را در نظر بگیرید تا بینش شما درباره آن ها کامل تر و دقیق تر شود.


• بدانید که رقبای شما در کدام شبکه یا شبکه های اجتماعی حضور دارند
• شبکه های اجتماعی محبوب ، که رقبای شما در آن ها فعالیت دارند را بشناسید
• بدانید که محتوای کارآمد و موثر زمینه فعالیت تان، برای هر شبکه اجتماعی بیشتر در چه رابطه ای است.
• اینکه رقبای شما بیشتر کدام موضوعات را برای هر شبکه اجتماعی پوشش داده اند
• موضوعاتی که پوشش داده نمی شوند اما باید باشد را بشناسید تا در مواقع نیاز یک فرصت عالی برای شما ایجاد شود.
در نظر گرفتن این موارد باعث می شود تا شما کاربران هدف خود را مد نظر قرار دهید و بدانید که کدام نوع محتوا و موضوع می تواند برای تولید در شبکه های اجتماعی مناسب تر باشد.


بیشتر بدانید: 


بالا بردن بازدید و افزایش ترافیک واقعی سایت 

بالا بردن بازدید و افزایش ترافیک واقعی سایتدرک مدیاهای تولید محتوای مختلف برای استفاده در رسانه ی اجتماعی 


شبکه های اجتماعی نیز انواع مختلف محتوا را به صورت متفاوت نمایش می دهند. هر شبکه اجتماعی دارای الگوریتم خاصی است که گاهی اوقات به نوع خاصی از محتواها اهمیت می دهد. البته، هر پلت فرم رسانه های اجتماعی نیز دارای محدودیت در انواع محتوایی است که می توانید در سایت خود منتشر کنید.
در این جا برخی از مدیاهایی که برای قرار دادن محتوا در شبکه های اجتماعی می توان از آن ها استفاده کرد را برای شما آورده ایم.


• استفاده از وبلاگ
• Infographic
• نقل قول
• عکس
• ویدئو
•پخش زنده
• استوری ها یا داستان اسلاید شو
• محتوای تولید شده توسط کاربر (ارتقاء هشتگها از طریق کمپین ها و غیره)


توجه:


دوستان همراه توجه داشته باشید که آنالیز و بررسی محتوا در شبکه های اجتماعی برای یافتن جایگاه اصلی شما و کمک به بهبود تولید محتواهای بهتر نیز بسیار با اهمیت است.
تولید محتوا در رسانه های ذکر شده در بالا به بهتر دیده شدن محتوا در رسانه های اجتماعی مختلف کمک خواهد کرد و این باعث به اشتراک گذاری بیشتر مطالب توسط بازدیدکنندگان و در نتیجه موفقیت محتوای تولید شده و نیز موفقیت کسب و کار مورد نظر می شود.
عزیزان از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم. خدمت به شما عزیزان باعث افتخار ماست.

تخصص مجموعه اختصاصی، تولید محتواهای بکر و جذاب برای رسانه های اجتماعی می باشد. ما با در نظر گرفتن کلیه ی زمینه های رقابتی و نکات اصلی تولید محتوا در شبکه های اجتماعی، بهترین و قوی ترین محتوا ها را برای شما، تولید خواهیم کرد. با مشاوران تبلیغات و طراحان کمپین تبلیغاتی ما در تماس باشید، مشتاق شنیدن صدای گرمتان هستیم.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn