نکات طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور تبلیغاتی موفق

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

به نظر شما چه چیز باعث می شود که یک کاتالوگ موفق شود؟ گرافیک زیبا و جذاب؟ تزئینات و خاص جلوه دادن کار؟ ترکیب رنگی که به کار می برید؟ سادگی کار؟ روشی که به کار می برید؟ بله درست است، باید بگوئیم که تمامی موارد ذکر شده می تواند در موفقیت یک کاتالوگ نقش داشته باشد. علاوه بر این ها موارد دیگری نیز در ایجاد یک کاتالوگ خوب موثر است. در این مقاله نکاتی را برای شما ذکر خواهیم کرد که در طراحی یک کاتالوگ موفق به شما عزیزان کمک خواهد کرد.


نکات و اصول مهم برای طراحی و تهیه یک کاتالوگ موفق

نکته اول : کاتالوگ شما، ادامه ی برند شما محسوب می شود. در واقع کاتالوگ به برند مرتبط است.

 


یک کاتالوگ، تنها یک کاتالوگ نیست، بلکه کاتالوگ بخشی از برند شما خواهد بود که می بایست پیام شما را به درستی منتقل کند. یک کاتالوگ موفق تنها محصول شرکت را معرفی نمی کند؛ بلکه آن را با درک روشنی از آنچه که نام تجاری نامیده می شود به مصرف کننده می شناساند. این کار عمدتا از طریق یکسری تصاویر انجام می شود .کاتالوگ هرگز نباید بیش از حد بر بیان جزئیات متمرکز شود به طوری که صدای منحصر به فرد نام تجاری شما به دست فراموشی سپرده شود.

 


بیشتر بخوانید:

• نمونه هایی برجسته از بهترین طرح های لوگو
• طراحی و چاپ ژورنال تبلیغاتی
• طراحی و صفحه آرایی ژورنال و مجلات لوکس


 

نکته دوم : کاتالوگ می بایست متناسب با ذهن مخاطب طراحی شود.

طراحی کاتالوگ شما باید به گونه ای باشد که مخاطبان مورد نظر شما را جذب کند . کاتالوگ ها در زمینه های مختلف می بایست متفاوت طراحی شوند و باید برای هر کدام دیدگاهی متفاوت داشت و طراحی را با دیدگاه متفاوتی آغاز کرد. به طور مثال در سبک فروشگاهی، کاتالوگ خود را مطابق میل دلخواه مخاطبان خود قرار دهید به طوری که در اولین نگاه تاثیر خود را روی مشتری بگذارد.


نکته سوم : مسیریابی و حرکت در آن آسان باشد.


این بدان معناست که، شما می بایست در طراحی اینترفیس های کاتالوگ خود اطلاعاتی کامل و سازماندهی شده و کاربر پسند به کار ببرید. تا جائی که می شود از کپی برداری بپرهیزید. از به کار بردن بیش از حد فونت های فانتزی اجتناب کنید.


بیشتر بخوانید:

• برندینگ شخصی یا پرسونال برندینگ
• چرا برندسازی شخصی دارای اهمیت بسیار زیادی است؟


نکته چهارم : برای فروش، سازماندهی کنید.

محصولات با فروش بیشتر را در میان سایر محصولات، مشخص و متمایز کنید تا بدانید که پر فروش ترین محصولات شما کدام است. به طور مثال، آن محصولات را در لبه های خارجی کاتالوگ بگذارید تا در معرض دید مخاطبان تان باشد. یا اینکه می توانید محصولات جذاب تر را در سایز بزرگ تری در صفحات کاتالوگ قرار دهید.

 


نکته پنجم : یک عکس می تواند باعث موفقیت یا شکست شما شود.


بهترین کاتالوگ ها بسیار گرافیکی هستند و مشتری ها را از لحاظ بصری درگیر می کنند. شما می بایست سعی نمائید تا در تهیه عکس ها، تصاویری ایجاد کنید که کاربرد محصول شما را در دنیای واقعی به نمایش بگذارد. چنین عکس هائی اغلب به فروش منجر می شود.


نکته ششم : سفارش دادن را برای مشتریان آسان کنید.


استفاده از تلفن همراه و تبلت برای مشتریان جهت سفارش محصول، در هر زمان و هر مکان، بسیار آسان است. کاتالوگ شما باید گزینه های متعددی برای خرید داشته باشد، از جمله شماره های تماس جهت سفارش تلفنی و آدرس انواع شبکه های اجتماعی. کاتالوگ می بایست شامل آدرس وب سایت یا همان URL نیز باشد.

بنابراین از آن جایی که کاتالوگ ها، مشتریان را از تاریخچه شرکت شما مطلع می سازند و در نهایت یک کاتالوگ خوب باعث می شود تا از این پس مشتریان از شما خرید کنند، ارائه کاتالوگ های رنگی کامل و زیبا و نیز از جنس ماندگار، بسیار مهم خواهد بود. پس در اینجا موضوع دیگری را در زمینه ی نحوه چاپ کاتالوگ ها با شما دوستان مطرح خواهیم کرد.


معرفی برخی از بهترین روش های چاپ کاتالوگ

 

چاپ کاتالوگ مطبوعاتی


کاتالوگهای مطبوعاتی، راهکارهای با کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد و نیازهای چاپی شما را فراهم می کنند. این نوع چاپگر کاتالوگ، دارای طیف گسترده ای از قابلیت ها می باشد که محدود به رنگ و نوع صفحه نمی باشد. یکی از مزایای این چاپگر سرعت بالای چاپ آن می باشد؛ همچنین استفاده از این نوع پرینت بسیار مقرون به صرفه است.


چاپ کاتالوگ با قاب مشخص

این نوع چاپگرهای کاتالوگ های مستطیل شکل امکانات زیادی را در زمینه طیف رنگی، نوع صفحه، طول صفحه و ویژگی های اینچنینی برای شما فراهم کرده است.


چاپ کاتالوگ کامل

دوستان عزیز، کاتالوگ های کامل خود را با سیستم تولید خودکار، چاپ کنید. با طیف گسترده ای از گزینه های رنگ، طراحی، نوع کاغذ و طول صفحه. به این ترتیب شما اطمینان حاصل خواهید کرد که، خواسته های منحصر به فرد شما در مورد کاتالوگ مورد نظرتان برآورده خواهد شد.

تیم اختصاصی در شهر اصفهان، با به کارگیری خلاقانه ترین ایده های طراحی کاتالوگ و نیز با ارائه جذاب ترین طرح های به روز کاتالوگ ها و همچنین با استفاده از کاربردی ترین و بهترین برندهای چاپگر، زیباترین و جذاب ترین نمونه های کاتالوگ را با مناسب ترین قیمت و کمترین هزینه برای شما عزیزان تولید خواهد کرد.<

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn