طراحی کارت ویزیت | آموزش طراحی کارت ویزیت

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

کارت ویزیت، جز یکی از ابزارهای چند منظوره ی تبلیغاتی است که ، قادر است نیازهای اساسی صاحبان کسب و کار حرفه ای را در زمینه ی کسب و کارشان برآورده سازد. نیازهایی در زمینه ی: تبلیغات، شناساندن نام تجاری، اطلاعات تماس و.... این بیلبورد کوچک جیبی، می تواند تاثیری ماندگار بر ذهن مشتریان بگذارد. از آنجا که برای صاحبان کسب و کار، تبلیغات بسیار پر اهمیت است، داشتن کارت ویزیت، یک نیاز ضروری برای آن ها است که از طریق آن می توانند محصول و یا خدمت خود را به طور بسیار موثر به مشتریان معرفی کنند.


بنابراین در این مقاله قصد داریم مراحل طراحی کارت ویزیت را برای شما آموزش دهیم، اما قبل از آن، باید نکته ای را به شما متذکر شویم و آن هم این است که، قبل از طراحی کارت ویزیت خود، می بایست لوگوی مربوط به کسب و کارتان را طراحی و نیز رنگ کارت را تعیین کرده باشید. چنانچه این دو کار را انجام داده باشید، برای طراحی کارت ویزیت خود اقدام نمائید. پس برای کسب اطلاعات لازم به منظور طراحی یک کارت ویزیت خلاقانه، تا پایان این مقاله با ما باشید.


بیشتر بخوانید:


• نمونه هایی برجسته از بهترین طراحی های لوگو
• لوگوتایپ چیست؟

 

مراحل طراحی کارت ویزیت

مرحله اول : انتخاب شکل کارت

چشم همه ی ما با کارت ویزیت های چهار گوشه ای شکل آشنائی دارد که این شکل از کارت ویزیت، شکل سنتی آن می باشد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه های پرینتر نیز به طرز خارق العاده ای پیشرفت کرده اند و این قابلیت برای آن ها فراهم شده است که می توانند کارت های ویزیت را در هر شکل و اندازه ای که شما تعیین می کنید، چاپ کنند. به این ترتیب، شما می توانید شکل کارت ویزیت خود را هم انتخاب نمائید و به این ترتیب، بر جذابیت آن بیفزائید.


مرحله دوم : انتخاب سایز کارت

اندازه ی کارت ویزیت را باید با توجه به منطقه جغرافیائی که در آن قرار دارید، انتخاب کنید. به طور مثال سایز کارت ویزیت در طبق استاندارد شمال آمریکا، با کارت ویزیت طبق استاندارد اروپا، متفاوت است.
اما در همه جای دنیا، سه نکته ی اصلی زیر را در انتخاب اندازه ی کارت ویزیت در نظر می گیرند.


• خارجی ترین بخش کارت ویزیت
• منطقه خط هدف، یعنی جائی که کارت از آن جا برش می خورد
• منطقه ایمن، یعنی جائی که در آن، خطائی صورت بگیرد، قابل جبران نیست. همچنین عناصر اساسی کارت نباید در خارج از این منطقه قرار بگیرد.

 

البته این مسئله که، سایز کارت ویزیت به گونه ای انتخاب شود که در جیب مشتریان جا بشود نیز بسیار با اهمیت است.


بیشتر بخوانید:


• چرا برند سازی شخصی دارای اهمیت بالایی است؟
• برندینگ احساسی چیست؟
• مدیریت برند چیست؟

مرحله سوم : افزودن لوگو و سایر عناصر گرافیکی

در این مرحله شما می بایست عناصر بصری را به کارت ویزیت اضافه کنید. آنچه مهم است این است که باید یک گوشه از کارت ویزیت را به لوگو اختصاص دهید و سایز لوگو باید با توجه به ابعاد کارت و به گونه ای انتخاب شود که بیشتر از سایر عناصر گرافیکی روی کارت، جلب توجه کند.

 


مرحله چهارم : قرار دادن اطلاعات اساسی مربوط به کسب و کارتان بر روی کارت ویزیت

متن های اساسی که روی کارت ویزیت قرار میگیرند می تواند اطلاعاتی در مورد خدمت اصلی شما به مشتریان و پیام اصلی برند شما باشد، به همراه شماره تلفن، آدرس شرکت، عنوان بیزینس، ایمیل، url وب سایت شما، شناسه شما در شبکه های اجتماعی و...

 

مرحله پنجم : انتخاب تایپوگرافی مناسب

زمانی که شما، بدانید که واقعا چه پیام تبلیغاتی را قرار است انتقال دهید، می توانید تصمیم گیری نمائید که این پیام به چه شکل و فرمی می بایست روی کارت ویزیت شما قرار گیرد و به این ترتیب قادر خواهید بود که تایپوگرافی مناسبی را برای آن انتخاب نمائید. تایپوگرافی، شامل : فونت، سایز و رنگ نوشته های روی کارت ویزیت می باشد.


سایز : معمولا سایز نوشته ها روی کارت ویزیت، 8 انتخاب می شود اما چنانچه بخواهید عناوین مهم ترین بر روی کارت، مشخص تر شود، می توانید آن ها را در سایز های دلخواه خود و البته بزرگ تر انتخاب کنید.

فونت : در انتخاب فونت دقت نمائید. فونتی که انتخاب می کنید، شخصیت و هویت برند شما را مشخص می کند. پس سعی نمائید که از فونت هائی استفاده کنید که هویت برند شما را به درستی معرفی کند.

رنگ : نکاتی که در انتخاب رنگ باید در نظر داشته باشید این است که : رنگ باید به گونه ای باشد که هم خوانا باشد و هم متناسب و هماهنگ با رنگ پس زمینه کارت ویزیت باشد.

 


مرحله ششم : یک پایان خاص

در این مرحله شما می بایست آنچه انجام داده اید را با چاپ کردن، به پایان برسانید، اما نکته ای وجود دارد این است که، قبل از چاپ افکت های چاپگر را تست نموده و از میان آن ها، آن افکتی را که به نظر می آید بر زیبائی و جذابیت کارت شما می افزاید اعمال نمائید. به طور مثال : استفاده از تکنیک Embossing یا Letterpressing و غیره.

پس از انجام تمامی مراحل بالا، لازم است تا همه موارد را یک جا در نظر گرفت و به عیب یابی کارت ویزیتی که طراحی کرده اید بپردازید. به طور مثال اگر جای لوگو مناسب نیست آن را تغییر دهید، یا اگر فونت ها و سایز نوشته ها مناسب نیست آن ها را عوض کنید و مواردی از این قبیل. به طور کلی می بایست همه ی المان های روی کارت ویزیت به گونه ای روی کارت قرار گرفته باشند که چشم شما اول به لوگو بیفتد و سپس به اسم برند و بعد از آن چشم درگیر سایر عناصر روی کارت شود.

متخصصان زبده ما در شرکت اختصاصی تمامی موارد را برای طراحی کارت ویزیت رعایت می کنند. پس با خیالی آسوده طراحی جذاب ترین، خلاقانه ترین و به روز ترین کارت ویزیت های خود را به ما بسپارید. طراحان حرفه ای و خلاق ما، آماده ی ارائه ی بهترین ها برای شما همراهان همیشگی هستند.


عزیزان! مطمئنا در این لحظه و با مطالعه ی مقاله ی فوق، کارت ویزیت های متفاوت تری نسبت به قبل طراحی خواهید کرد. از توجه شما سپاسگزاریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn