نمونه هایی برجسته از بهترین طرح های لوگو و آرم

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

طراحی یک لوگوی فوق العاده، نیازمند ترکیب پیچیده ای از مهارت های طراحی، نظریه خلاق و مهارت های کاربردی می باشد. البته، طراحی لوگو فقط یک زیر مجموعه کوچک از مسئله برندینگ محسوب می شود، با این وجود علامت تجاری، مرکز اصلی برنامه ی برندسازی می باشد. در این مقاله قصد داریم نکات لازم جهت طراحی بهترین نام تجاری برای محصول خود را برای شما بیان کنیم. ما با 6 قانون طلایی از طراحی لوگو شروع خواهیم کرد و سپس هر نکته را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.


بیشتر بخوانید:


• چرا برندسازی شخصی دارای اهمیت زیادی است؟
• طراحی مونو گرام چیست؟
• مدیریت برند

 


مهم ترین نکات طراحی لوگو

آیا تا کنون به این نکته توجه کرده اید که، هنگامی که به نوشته ای نگاه میکنید در ابتدای کار، آن را نمی خوانید و بیشتر به شکل آن توجه می کنید؟ اگر پس از توجه به شکل و رنگ آن، به اندازه ی کافی برایمان جذاب باشد، شروع به خواندن آن می کنیم. این نشان می دهد که طراحی یک لوگو و آرم تا چه اندازه در تبلیغات ما می تواند اهمیت داشته باشد. یک سری صفات جهانی برای هر آرم و لوگوی موفق وجود دارد . ما در اینجا به برخی از مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد که شرکت های بزرگ در طراحی لوگوی خود آن ها را در نظر گرفته اند و به شما نیز در بهبود کیفیت لوگو و آرمی که ایجاد می کنید کمک خواهد کرد.


1. بهترین طراحی های لوگو، پایه گذاری را به درستی انجام داده اند.


یکی از مهم ترین و جذاب ترین ویژگی های یک طراح خوب بودن این است که یاد بگیرید که از هر پروژه چیزهای جدید بیاموزید. باید بدانید که هر مشتری با دیگری متفاوت است، حتی اگر در یک شغل و حرفه ای مشترک باشند، سلیقه و زمینه کاری آن ها می تواند متفاوت باشد. به همین منظور شما باید قبل از شروع به کار، سوالات درستی از مشتری خود بپرسید. پاسخی که آن ها به سوالات شما می دهند می توانند بسیار بحث برانگیز باشد و شما به سمت و سوی درستی در زمینه طراحی برند، هدایت کند.


2. بهترین طراحان لوگو، از پد طرح اولیه یا sketchpad استفاده می کنند.


با استفاده از یک sketchpad، ثبت ایده های طراحی های مختلف می تواند بسیار سریع تر باشد. طرح همچنین باعث می شود که اشکال دقیقا همان جایی که شما آنها را می خواهید قرار دهید قرار بگیرند. در واقع قبل از به اشتراک گذاشتن یک طرح، توصیف ایده های طراحی برای مشتریان، قبل از دیجیتالی کردن آن، می تواند بسیار مفید باشد.


3. از رنگ های سفید و سیاه استفاده کنید.


کنار گذاشتن رنگ ها تا پایان کار، می تواند به شما کمک کند تا انرژی و تمرکز خود را صرف ایده های بنیادی نمائید تا اینکه، بر مواردی متمرکز شوید که بسیار راحت قابل تغییر هستند. یک ایده ضعیف می تواند توسط یک پالت رنگی جالب، کاربردی شود. اما بر عکس، یک ایده جالب می تواند بدون در نظر گرفتن رنگ نیز همچنان کاربردی و قوی باشد.

 


نمونه کارهای طراحی لوگوی شرکت اختصاصی:


4. بهترین لوگوها طوری طراحی شده اند که به آسانی می توان آن ها را به خاطر آورد.


اینگه لوگو و آرم شما به گونه ای طراحی شده باشد که به آسانی برای مخاطب شما قابل تشخیص بوده و به راحتی آن را به خاطرآورد، می تواند برای کسب و کار شما بسیار مفید باشد. به خصوص زمانی که بسیاری از مارک ها برای جلب توجه با یکدیگر رقابت می کنند. شما می خواهید به مخاطبان، فرصت یادآوری یک آرم را پس از یک نگاه سریع بدهید، و این امکان پذیر نیست مگر با یک طراحی بیش از حد دقیق. علامت تجاری باید دارای مفهوم باشد همچنین بیانگر یک داستان واحد باشد.


5. تلاش برای متفاوت بودن


زمانی که رقبای شما، همه از یک مدل تایپوگرافی خاص، یا نوع مشابهی از پالت رنگی، یا سمبل ها در مکان های خاص در برند خود استفاده می کنند، شما متفاوت باشید. این به شما این امکان را می دهد که مشتریان خود را از مشتریان رقبای خود جدا کنید.


6. طراحی لوگو باید به گونه ای باشد که باعث شادی مخاطب شود و مخاطب را به خنده آورد.


بعضی از موارد عجیب و جالب را به کار خود اضافه کنید، این باعث خواهد شد که کسب و کار شما سرگرم کننده تر شود، و در عین حال به مشتری شما نیز کمک کند تا موفق تر شود.
همراهان گرامی، این موارد، مهم ترین مواردی بود که در بهترین و معروف ترین لوگو ها و آرم ها در نظر گرفته شده است. شما هم می توانید با در نظر گرفتن این موارد، به طراحی یک آرم و لوگوی موفق بپردازید.

همکاران ما در تیم اختصاصی، با به کار گیری اصلی ترین نکات و حرفه ای ترین ایده ها، آماده ی طراحی هر گونه لوگو و آرم، برای شما، و طبق درخواست و سلیقه شما عزیزان می باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn