مدیریت برند چیست؟ | برند سازی، نکات و شرح وظایف مدیریت برند

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

یک تجارت برای این که بتواند در بازار در بین رقبای خود جایگاه مناسبی داشته باشد باید بتواند از استراتژی برندینگ به درستی استفاده کند. برخی تصور می کنند برای داشتن یک برندینگ موفق باید هزینه زیادی بکنند در صورتی که بسیاری از شرکت های موفق تنها از مدیریت برند و استراتژی برندسازی درستی استفاده کرده اند و با استفاده از همین روش سعی می کنند محصولات و خدمات خود را به بهترین روش عرضه کرده و همواره رشد پایداری در رابطه با کسب و کار خود داشته باشند.


بیشتر بخوانید:


برندینگ یا طراحی برند چیست؟
بازسازی برندینگ یا ریبرندینگ (Rebranding) چیست؟ و دلایل انجام آن
استراتژی‌های وب برندینگ


مدیریت برند چیست؟

به توسعه یک برند در بازار تجارت، مدیریت برند گفته می شود. برای اینکه یک مدیریت برند موفق داشته باشید باید سعی کنید؛ همواره یک رابطه درست و مثبت با مخاطب خود برقرار کنید. البته این موضوع تنها یک جنبه از مبحث مدیریت برند و برندسازی است.


این مفهوم در تمام مراحل کاری شما از تولید محصول و ارائه خدمت تا ارائه آن به مشتری اثر گذار است. با استفاده از تکنیک های پیشرفته این مفهوم می توانید به راحتی به ارزش محصول خود بیافزایید. بسته به نوع تجارت و کسب کار شما با استفاده از مدیریت برندسازی می توانید قیمت محصول خود را افزایش دهید و با استفاده از ابزارهای آن مفهوم خود را به درستی به مخاطب انتقال دهید. اما بپردازیم به این که چگونه به بهبود برندینگ و برندسازی شما میتوانیم کمک کرد؟


نکات کاربردی مدیریت برند و برندسازی

 

1- برای این که در میان رقبای حرفه خود متمایز باشید باید کاری کنید که در ذهن کاربر، به صورت خاص جلوه کنید. جهت این کار می توانید از عبارت های تبلیغاتی استفاده کنید. به عنوان مثال شرکت M&M که در زمینه فروش شکلات فعالیت دارید با شعار " در دهان شما آب می شود نه در دست شما " شناخته می شود. بنابراین به فکر یک گزاره کاربردی برای معرفی تجارت خود باشد. برای این که شما بتوانید یک گزاره مناسب برای خود پیدا کنید باید به چند سوال پاسخ دهید. به عنوان مثال اینکه فرق محصولات شما با سایر محصولات مشابه چیست؟ از نظر هزینه و کیفیت کدام بهتر است؟ توجه داشته باشید که این شعار تبلیغاتی می تواند بدنه اصلی تجارت شما باشد بنابراین از جذاب بودن آن غافل نشوید.


2- استراتژی های شما معمولا در طول مسیر کاریتان تغییر می کند. برخی مواقع نیاز است که مشتری شما از این موضوع آگاه شود. بنابراین باید این موضوع را در نظر داشته باشید که در مدیریت برند و برند سازی خود از اطلاع رسانی به مشتری غافل نمانید. برخی مواقع تغییرات شما می تواند نقطه عطفی در کسب و کار شما باشد و به عنوان مثال در افزایش اعتماد مشتری تاثیر زیادی داشته باشد.


3- برند تجاری خود را متناسب با کسب و کار خود انتخاب نمایید. برخی مواقع افراد برای معرفی خود از برندهای جدیدی استفاده می کنند که برای معرفی آن نیاز به تولید محتوای مناسبی دارند. بنابراین تعیین درست استراتژی مدیریت برندسازی و برندینگ می توانید مسیر همواری برای شما ایجاد کند تا به هدف نهایی خود برسید.

 

مدیریت برند در بازاریابی آنلاین، تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی است که چگونه برندتان در بازار درک می شود. ایجاد یک رابطه خوب با بازار هدف برای مدیریت برند ضروری است. مدیران برند، در مجموعه اختصاصی ، عناصر محتمل مدیریت برند شما را بررسی کرده و مسئول هستند تا اطمینان حاصل کنند که محصولات و خدمات تان به مشتریان فعلی و بالقوه نشان داده می شود. برای انجام این کار، متخصصان ما به طور مداوم بر روند بازاریابی، نظارت می کنند.

 

 

4- زمانی که می خواهید برای توسعه کسب و کار خود از برندینگ استفاده کنید باید از تمام قسمت های کاری خود استفاده کرده تا بتوانید یک برند با مفهوم تولید کرده و منظور خود را به طور جامع به مخاطب ارسال نمائید. به عنوان مثال از قسمت فروش و تولید کمپانی خود با یکدیگر استفاده کنید و تنها به فکر فروش محصول خود نباشید. به این ترتیب می توانید تاثیر بهتری روی مخاطب خود داشته باشید و ارتباط بهتری با آن ها برقرار کنید. بنابراین می توانید با این استراتژی مدیریت برند، یکنواختی مناسبی در کمپانی و تجارت خود ایجاد کنید.


5- در طول مراحل برند سازی خود حتما از یک نفر سوم استفاده کنید. چرا که مفهوم برند شما چیزی است که مخاطب برداشت می کند نه چیزی که شما تصور می کنید و یا می خواهد باشد. بنابراین با استفاده از یک نفر سوم مطمئن شوید که برند خود را به درستی معرفی کرده اید.


6- یکی دیگر از مواردی که جزء استراتژی مدیریت برند و برندسازی در نظر گرفته می شود، مدیریت تبلیغات و برندسازی است. برای این کار شما باید بتوانید با مخاطب خود در ارتباط باشید. یکی از موثرترین روش ها برای انجام این کار، استفاده از شبکه های اجتماعی است. با استفاده از این شبکه ها علاوه بر این که می توانید تبلیغات گسترده برای مخاطبان هدف بی شمار انجام دهید بلکه می توانید با آن ها در ارتباط بوده و تلاش کنید نیاز آن ها را پاسخ دهید. پس از این عامل به عنوان یکی از موارد استراتژی برندسازی غافل نشوید.


همراهان عزیر در صورتی که شما مسئول یک کمپانی هستید فرقی ندارد کوچک یا بزرگ با استفاده از یک مدیریت برند و برندسازی می توانید به توسعه روزافزون خود کمک کنید . در صورتی که به دنبال شرکتی برای پذیرفتن این مسئولیت هستید می توانید با ما در ارتباط باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn