طراحی و چاپ ژورنال تبلیغاتی | چه عواملی در مجله تبلیغاتی موجب جذب مخاطب می شود

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

این مقاله را با یک سوال آغاز می کنم. زمانی که شما روزنامه می خرید آیا تک تک تیتر ها و مقاله ها را کلمه به کلمه می خوانید و یا صفحات را گذری نگاه می کنید؛ تا بلکه توجه شما به موضوع جالبی جلب شود؟ مسلما در هر دو حالت ما افرادی را داریم که به مطالعه روزنامه می پردازند ولی بیشتر افراد تنها قسمت های محدودی را مطالعه می کنند. اما شاید بپرسید این مسئله چه ربطی به طراحی و چاپ ژورنال تبلیغاتی دارد؟ در واقع تبلیغات چاپی هم باید به گونه ای برنامه ریزی و طراحی شوند که بتوانند در زمانی کوتاه، توجه مخاطب را به خود جلب کنند و همچنین مطلب مورد نظر را به آن ها انتقال دهد. در این مقاله به توضیح این رو می پردازیم.


طراحی ژورنال تبلیغاتی

 


موضوع پر اهمیت این است که شما بتوانید خیلی سریع پیام را به مخاطب انتقال دهید. به طور متوسط تنها شما 2 ثانیه زمان دارید تا بتوانید پیام خود را به گونه ای که در ذهن مخاطب باقی بماند به آن ها برسانید. در واقع مخاطب شما می خواهد خیلی سریع متوجه خدمت و یا محصول شما شود بنابراین از این که تمام جزئیات کاری خود را در تبلیغ بیان کنید باید پرهیز کنید! پس در طراحی و چاپ ژورنال تبلیغاتی باید سعی کنید تمرکز خود را روی یک ایده خلاق بگذارید و خیلی خوب آن را به مخاطب انتقال دهید. این خلاقیت شما می تواند در رنگ، متن و ... باشد به گونه ای که در سریع ترین زمان ممکن توجه مخاطب را به خود جلب کند. البته این موضوع در آژانس اختصاصی ، در زمان اجرای مراحل طراحی کمپین تبلیغاتی ، به طور کامل رعایت می شود.


چه عواملی در طراحی مجله تبلیغاتی باعث جذب مخاطب می شود؟


هر ساله تحقیقاتی روی عواملی انجام می شود که باعث موفقیت در طراحی و چاپ ژورنال تبلیغاتی می شود. به عبارت دیگر عواملی را بررسی می کنند که باعث شده است از دید کاربر جذاب بوده است. به طور کلی همیشه عکس و تیتر اصلی بیشترین جذابیت را برای مخاطب دارد. به عنوان مثال خیلی از افراد در طراحی و چاپ ژورنال تبلیغاتی از عکس افراد استفاده می کنند. این عکس می تواند موجب شود که روی احساسات فرد تاثیر گذاشته و تاثیر بیشتری داشته باشد در عین حال نیز می تواند موجب حواس پرتی مخاطب شده به گونه ای که اصلا به پیام اصلی توجه ای نکند.
بنابراین در طراحی و چاپ ژورنال تبلیغاتی اهمیت دارد که بتوانید به صورت مستقیم توجه مخاطب را به پیام اصلی جذب کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید توجه افراد را به نام برند خود جلب کنید باید بتوانید به درستی از لوگو و نام خود در مکان مناسب استفاده نمایید. مخصوصا هنگامی که پرسونال برندینگ انجام می شود.


توزیع صحیح ژورنال تبلیغاتی

 


همیشه در تمام روش های برندینگ و تبلیغات اهمیت دارد که بتوانید محصول و یا خدمت خود را به مخاطب هدف ارائه دهید. در مورد طراحی و چاپ ژورنال تبلیغاتی این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار است و اولین گام برای موفق بودن این است که بتوانید در زمان و مکان مناسب تبلیغ خود را به افراد مورد هدف ارائه دهید. بنابراین حتما باید از خود بپرسید مخاطبان شما چه کسانی هستند و در چه منطقه ای می توان این تبلیغ را به آن ها ارائه کرد.


به عنوان مثال آگهی هایی که در صفحه های اول و آخر یک روزنامه چاپ می شوند معمولا بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. بنابراین از نظر قیمتی نیز باید هزینه بیشتری برای آن ها پرداخته شود. در نتیجه موقعیت فیزیکی تبلیغ نیز دارای اهمیت است. در جلسه مشاوره بازاریابی که با مشاوران اختصاصی برگزار می شود؛ تمامی این موارد به صورت کامل بررسی خواهد شد.


اهمیت 2 ثانیه اول برای دیدن ژورنال تبلیغاتی!

ژورنال تبلیغاتی شما در حالت کلی 2 ثانیه زمان دارد تا بتواند توجه مخاطب را به خود جلب کند. بسیاری از عوامل هستند که در کنترل شما نیستند ولی در عین حال اگر شما از ایده های خلاقانه و بهینه استفاده کنید می توانید به درستی از این 2 ثانیه استفاده نمایید.

با توجه به نکات بیان شده، حتما متوجه شده اید که طراحی و چاپ ژورنال تبلیغاتی نسبت به سایر روش های تبلیغاتی، دارای پیچیدگی های بیشتری است. بنابراین برای انجام این کار شما باید از شرکت تبلیغاتی کمک بگیرید که با روش های به روز این روش تبلیغ به خوبی آشنا باشند.


در نهایت برای اینکه بیشترین بازده را از این روش تبلیغ داشته باشید نباید از تست ژورنال تبلیغاتی خود غافل شوید. بنابراین در ابتدا برای گروهی از افراد به نمایش بگذارید که آیا جذب تبلیغ شما می شوند یا نه! بازخورد آن را به طور کامل بررسی کرده و سپس بهترین تغییرات را برای چاپ آن اعمال کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn