مشاوره بازاریابی چیست؟ چگونه انجام می شود؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

زمان هایی وجود دارد که شرکت ها و سازمان ها به دنبال بازاریابی برند خود هستند. اغلب این شرکت ها این کار را به کمک مشاوران بازاریابی انجام می دهند. مشاوره بازاریابی با هدف ایجاد و پیاده سازی استراتژی های بازاریابی عمل می کند. این استراتژی ها بر اساس مدل کسب و کار ، نوع خدمات و محصولاتی که ارائه می شوند، تمرکز دارد. مشاوره بازاریابی کمک می کند تا یک طرح بازاریابی دقیق ایجاد شود، سپس پیام بازاریابی تعیین می شود و راههایی که می تواند این پیام را به بهترین نحو ممکن به گوش مخاطبان برساند شناسایی کرده و در دستور کار قرار می دهد.

مشاوران بازاریابی تیم اختصاصی رفتار مصرف کننده و روند بازاریابی را شناسایی می کنند. سپس به گونه ای برای شما برنامه ریزی می کنند که ارائه محصولات یا خدمات به نحوی باشد که علاقه مصرف کنندگان به آن جذب شود و کالا یا خدمات مورد نظر را خریداری نمایند. متخصصان ما در اختصاصی نتایج را نظارت خواهند کرد تا اطمینان حاصل کنند که شرکت ها بهترین نتایج را از تلاش های بازاریابی خود دریافت کنند. متخصصان ما در بازاریابی، کسب و کار، ارتباطات و روانشناسی ماهر هستند.


مشاوره بازاریابی چیست؟

مشاوره بازاریابی یک کارآفرین انعطاف پذیر است، که در این راه با چالشهایی نیز همراه است. یک مشاور بازاریابی می تواند به صورت مستقل، پیمانکار یا در یک شرکت بازاریابی کار کند. مشاوران بازاریابی در تعیین استراتژی و تاکتیک ها برای ارتقاء محصول و یا خدمات فعالیت می کنند


یک مشاوره برندینگ و برند سازی موفق، معمولا در زمینه بازاریابی تحصیل کرده است یا به مدت طولانی به این حرفه مشغول بوده و تجربه این کار را دارد. مشاوره بازاریابی علاوه بر آموزش عمومی یا تجربه باید در موارد زیر آگاه باشد:

  • بازاریابی رسانه های اجتماعی و سیستم های بازاریابی رسانه های اجتماعی
  • بازاریابی موتور جستجو و بهینه سازی موتورهای جستجو
  • مدیریت شهرت
  • آگاهی از نشان و نام تجاری
  • آشنایی با رفتار مصرف کننده و روانشناسی مشتری


مشاوره بازاریابی چگونه انجام می پذیرد؟

 

یک مشاوره بازاریابی بزرگ قادر خواهد بود که همزمان به صورت خلاقانه و تحلیلی فکر کند. مشاوران بازاریابی اغلب در زمینه های مختلف بازاریابی به شما مشاوره می دهند. شامل بازاریابی آنلاین، بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی، بازاریابی مستقیم، کپی رایتینگ و...

ممکن است بعضی از شرکت ها بازاریابی را خود انجام دهند اما ما به شما توصیه می کنیم این کار را با کمک شرکت هایی که در این زمینه به صورت تخصصی فعالیت می کنند، انجام دهید. چرا که برون سپاری به یک شرکت مشاوره بازاریابی اجازه می دهد تا تمرکز بیشتری بر توسعه محصول شما داشته باشد و با مهارت و تخصص بالاتری در جهت پیشبرد اهداف تان، سند چشم اندازی تهیه نماید.

با این حساب، انتخاب مشاور مناسب بازاریابی بسیار مهم است. یک مشاور باید کسب و کار شما و الزامات بازاریابی تان را درک کند و نسبت به راه های رشد شما آگاهی کاملی داشته باشد. تیم مشاوره باید بتوانند دستاوردها و موفقیت شما را با اهدافی که در تلاش برای دستیابی به آن هستید، در یک راستا قرار دهد.

تیم مشاوره بازاریابی اختصاصی، در تمام جنبه های بازاریابی آموزش دیده و اطمینان حاصل می شود که شرکت شما مشاوره درست و استراتژی بازاریابی را برای رسیدن به اهداف شرکت خود دریافت می کند. فرایند ارائه شده اختصاصی شامل ایجاد استراتژی بازاریابی برای برندتان و سپس اجرای آن در یک دوره 12 ماهه است. برای اطلاعات بیشتر، لطفا با ما تماس بگیرید

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn