ایونت مارکتینگ چیست ؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

یکی از جدیدترین روش های جذب مشتری، دعوت مشتری به حضور در یک رخداد می باشد. بازاریابی رویداد یک استراتژی تبلیغاتی است که شامل ارتباط چهره به چهره بین شرکت ها و مشتریان در رویدادهای خاص مانند کنسرت، نمایشگاه و رویدادهای ورزشی می شود. در این مطلب قصد داریم درمورد اهمیت بازاریابی رویداد مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم.


بیشتر بدانید:دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی آنلاین چیست) ؟

مشاوره بازاریابی چیست؟ چگونه انجام می شود؟ایونت مارکتینگ چیست ؟


ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد، جهت ارائه یا ارتقای محصول، خدمات، سازمان و غیره، جهت افزایش مشارکت با افراد برگزار می‌شوند. برگزاری رویدادها یا همان ایونت‌ها می‌توانند به صورت آنلاین یا آفلاین باشند. همچنین ایونت مارکتینگ می‌تواند به صورت اسپانسرینگ یا میزبانی یک رویداد نیز اتفاق بیفتد. ایونت مارکتینگ و ارتقا از این طریق به صورت‌های مستقیم و غیر مستقیم قابل انجام هستند.


برندهای معروف، با استفاده از سرگرمی های بازاریابی رویداد مانند نمایش ها و مسابقات، برای جذب مشتریان استفاده می کنند. مزیت این روش این است که مشتریان را درگیر می کنند در حالی که آنها در موقعیت مطلوب و مشارکتی قرار دارند.


ایونت مارکتینگ چه مزیتی دارد ؟


بازاریابی رویداد موفقیت آمیز، برای شرکت کنندگان فراتر از اطلاعاتی درباره یک محصول یا خدمات است. تخفیف، نمونه رایگان، هماهنگی خیریه و یا رویداد سرگرم کننده باعث خواهد شد مشتریان احساس کنند که آنها سود می برند و فقط به یک فعالیت تجاری زنده اقدام نکرده اند.

در مقایسه با تبلیغات سنتی که میلیون ها مشتری را با یک پیام عمومی تلویزیونی، رادیو یا بیلبورد جذب می کنند، بازاریابی رویداد افراد خاص یا گروه های خاص را در موقعیت های مختلف قرار می دهد و امیدوار است تا جذابیت های فردی را به نمایش بگذارد.

مزیت بازاریابی رویداد موثر این است که مخاطبان هدف را به درستی می شناسند. همچنین تعاملات را ایجاد می کنند که نه تنها برند تجاری را در آن زمان منعکس می کنند، بلکه موجب می شوند که بعد از وقوع این رویداد، تا مدت زمان طولانی در ذهن ها باقی بماند.

 


اهمیت ایونت مارکتینگ :


بازاریابان هر کسب و کار باید از تمام فرصت‌های موجود جهت کسب اعتماد مشتریان و ایجاد حسن نیت جهت جذب افراد جدید استفاده کنند. رویداد‌ها (ایونت‌ها) یک فرصت منحصر به فرد جهت تعامل با برندها و هم افزایی با سایر کسب و کارها فراهم می‌کنند. رویدادها باید به یاد ماندنی باشند تا تاثیر مثبت بگذارند. تاثیر یک رویداد به اهداف یک کسب و کار بستگی دارد. خیلی از شرکت‌ها می‌خواهند در رویداد صرفاً تبلیغات خودشان را انجام دهند که خب این اصلا تاثیر مثبتی نخواهد گذاشت.

برای ایجاد حس مثبت لازم است احساسات مخاطبین را تحت تاثیر قرار دهید تا بتوانید ماندگار باشید. زمانی که به مشتریان فرصت بیان پیشنهادات، انتقادات، بیان تجربیات استفاده از محصول و خدمتتان را در یک رویداد می‌دهید در واقع دارید با خریداران بالقوه ارتباط برقرار می‌کنید.

 


چه کسانی با استراتژی های بازاریابی کار میکنند ؟


تیم های بازاریابی رویداد معمولا شامل افرادی جوان و پر انرژی هستند که انگشتان خود را بر روی پالس آنچه که در همه عرصه های بازاریابی جدید است، دارند.


وظیفه مدیران رویداد چیست ؟


بازاریابی رویداد باید توسط یک مدیر بازاریابی با درک کامل از نام تجاری مدیریت شود، به این ترتیب مدیر می تواند هر رویداد را به مخاطب معرفی کند. در حالی که هویت نام تجاری را حفظ می کند. به طور معمو، مدیران به همه ی فعالیت های مربوط به بازاریابی و بخش تبلیغاتی شرکت نظارت می کنند. آنها دستورالعمل های نام تجاری و استراتژی های رشد را ایجاد می کنند، نیازهای مشتری را ارزیابی می کنند و سپس ایده های بازاریابی رویدادی خلاقانه بر اساس این اهداف را ایجاد می کنند.

اکثر مدیران دارای حداقل یک مدرک لیسانس در زمینه بازاریابی و یا مهمترین ارتباطات مانند ارتباطات، تبلیغات یا کسب و کار دارند. مدیران بازاریابی معمولا از موقعیت های بازاریابی در سطح ابتدایی، از جمله نقش های بازاریابی رویداد شروع می کنند و راه خود را به صورت نردبان ادامه میدهند.


وظیفه هماهنگ کننده رویداد :


هماهنگ کننده رویداد، پشت صحنه است و روند برگزاری رویداد بازاریابی را مدیریت میکنند. وی مسئولیت ساخت غرفه، لوازم جانبی را دارد. همچنین هماهنگ کننده رویداد برای موفقیت یک رویداد بسیار مهم است، زیرا جوانان در این موقعیت معمولا احساس می کنند که تاکتیک ها بیشتر موفق خواهند بود. هماهنگ کننده رویداد باید دارای مدرک لیسانس یا زمینه ای در بازاریابی، تبلیغات یا ارتباطات باشد، زیرا او احتمالا مسئول صحبت کردن با افراد مختلف، در طول انجام این رویداد است.


تاثیرات ایونت مارکتینگ بر کسب و کار :


برندسازی :


دلیل مهم برای شرکت کسب و کارها در یک رویداد برندسازی و بیشتر شناخته شدن‌ نام تجاری‌ هست. ایونت مارکتینگ باعث می‌شود کسب و کار شما شناخته تر شود و هویت برند رشد پیدا کند. در رویداد امکان به اشتراک گذاری ایده‌ها، افکار، اهداف برندتان را به هر شیوه‌ای که دوست دارید می‌توانید انجام دهید. همچنین شرکت کردن کسب و کار شما در یک رویداد رسانه‌ای می شود و نام شما در لیست شرکت کنندگان قرار می‌گیرد که خود این موضوع هم به برندسازی کمک می‌کند.


تولید مشتری :


یکی دیگر از اهدافی که کسب و کارهای شرکت کننده در رویدادها به دست می‌آورند تولید مشتریان جدید است. چه چیزی بهتر از اینکه مخاطبین بالقوه شما همگی در یک جا جمع باشند و بتوانید با آنها ارتباط چهره به چهره برقرار کنید؟ ارتباط حضوری و شبکه سازی در رویداد می تواند به شبکه‌های اجتماعی آنلایشن شما اعتبار بهتری ببخشد.

 


آموزش :


شبکه سازی و یادگیری، هدف افراد از شرکت در رویدادهای مختلف است. مهم نیست چه رویدادی هست مهم این است که چه ارزشی برای مخاطبین ایجاد می‌شود.


آشنایی با انواع ایونت مارکتینگ :


آنلاین :


وبینار به معنی یک ارائه، سخنرانی، کارگاه یا سمینار مبتنی بر وب است. وبینارها به صورت مجازی از طریق نرم‌افزارهای ویدیوکنفرانس اجرا می‌شوند، بنابراین یکی از روش‌های فوق‌العاده جذاب و پویا برای انتقال اطلاعات به مخاطبانی هستند که از لحاظ جغرافیایی در مناطق مختلف پراکنده هستند.

در لایو، رویدادها به صورت زنده برگزار می‌شوند و از طریق شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، هنگاوت، لایواستریم و … انجام می‌شوند.


آفلاین :


نمایشگاه‌ها : در نمایشگاه‌های مرتبط می توان برای کسب و کار یک غرفه ایجاد کرد.

همایش‌ها : این رویدادها معمولا در سطح بالا با تعداد شرکت کنندگان زیاد برگزار می‌شوند. هدف برگزاری همایش‌ها اغلب اطلاع رسانی و تبادل اطلاعات در مورد موضوعات خاصی است.

سمینارها : سمینار معمولا شامل شرکت کنندگان کمتری نسبت به همایش است. هدف از برگزاری سمنیار نیز تبادل نظرات و اطلاعات است. سمنیار نسبت به همایش تعاملی‌تر است.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn