کسب و کار از دید کارآفرینان بزرگ

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه برخی از کارفرمایان و صاحبان کسب و کار، موفق به نظر می رسند و همه چیز را به طلا تبدیل می کنند؟ در این مقاله می خواهیم از زبان 4 نفر از موفق ترین کارآفرینان کسب و کارهای بزرگ، رازهای موفقیت آن ها را بیان کنیم.


بیشتر بخوانید :دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی آنلاین) چیست ؟

چرا برندسازی شخصی اهمیت زیادی دارد ؟1. Richard Branson :


ریچارد برانسون : "شانس، ذهن را آماده می کند. هر چه بیشتر تمرین کنید، شانس بیشتری دارید"


ریچارد برانسون کارآفرین و سرمایه‌گذار بریتانیایی است. او رئیس و بنیان‌گذار گروه شرکت‌های ویرجین است که عنوان بیش از ۴۰۰ شرکت در سراسر دنیا را از آن خود کرده‌است. نخستین سرمایه گذاری او در سن 16 سالگی در یک مجله به نام "دانش آموز" بوده است.. برانسون طبق فهرست ثروتمندترین افراد جهان، در سال ۲۰۱۲، چهارمین شهروند ثروتمند بریتانیایی بوده‌است. در سال ۲۰۱۲ ثروت او ۴٫۶ میلیارد دلار (آمریکا) بوده‌است. اما دیدگاه و تکنیک بیزینس او چه بوده است؟

 


با رفتار آرام ریچارد فریب نخورید. بهتر است باور کنید که او نقشه‌ای دارد و زمانی خواهد رسید که او هر یک از کسب و کارها را در طول سال‌ها راه‌اندازی خواهد کرد. ممکن است این روش مرسوم نباشد، اما او همیشه با همین تکنیک به موفقیت رسیده است.


دقت کنید که از منابع رایگان برای آماده کردن ذهنتان استفاده کنید و یک استراتژی برای کسب‌وکار خود پیدا کنید. اگر می‌خواهید یک قدم جلوتر بروید، قبل از انجام هر اقدامی استراتژی خودتان را بررسی کنید. حتی اگر صاحب کسب‌وکار فعلی هستید، یک گام به عقب بردارید و این کار را انجام دهید.

زمانی که شما احساس می کنید آماده هستید و آمادگی مقابله با کسب و کار پیش رویتان را دارید، شروع کنید. هیچ معلمی بهتر از تجربه نیست. ریچارد هرگز برای یادگیری چگونگی ساخت یک کسب و کار به مدرسه ی تجاری نرفت و همه چیز را از طریق فرایندها یاد گرفت.

 


2. Mark Cuban :


مارک کوبایی : " کار کنید، مثل کسی که بیست و چهار ساعت در روز کار می کند تا همه چیز را از شما دور کند "


زمانی که می‌خواهید آینده خود را بسازید، سخت کار کردن بخشی از بازی است. همه این واقعیت را درک نمی‌کنند که ما باید سرمان را پایین نگه داریم و بر روی ساختن آنچه که به آن اعتقاد داریم، تمرکز کنیم، اما این واقعا مهم نیست. اگر برای رفاه خانواده یا برای امنیت مالی آینده و یا حتی برای مسافرت و هر دلیل دیگری کار می کنید، فقط کافی است آن را محکم نگه دارید و با جدیت به مسیر خود ادامه دهید.

 


بنابراین زمانی که دوستانتان، شما را تحت فشار قرار می‌دهند تا آخر هفته را تعطیل کنید و می دانید که کارهای ناتمامی برای حفظ کسب و کارتان باقی مانده است، باید سرتان را پایین نگه دارید، تمرکز کنید و کاری را که باید انجام دهید، انجام دهید. چراکه بهتر است باور کنید که شخص دیگری با دو برابر منابع و دو برابر حمایتی که شما دارید، در تلاش است تا شما را از کار دور کند.

 


3. Blake Mycoskie :


بلیک مایکوسکی : “ساده ترین راه این است که شما را بشناسند و بدانند که چه چیزی برای آن ها تعریف می کنید و برای آن فرد، اشتراک توانایی های شما آسان تر خواهد بود."


Blake، مردی است شرکت آمریکایی TOMSرا تاسیس کرد. این شرکت آمریکایی در زمینه طراحی و فروش کفش، بخصوص کفش های Alpargatas آرژانتینی می باشد. همچنین این شرکت در زمینه طراحی و فروش عینک نیز به خوبی عمل کرده است. او برای یک کودک که نیاز به کفش برای فروش دارد، یک جفت کفش را می دهد. روند کار او به این صورت بود که به ازای فروش یک جفت از کفش هایی که تولید میکند، یک جفت کفش به یک کودک در کشورهای فقیر هدیه کند.

 


اگر کسب و کارتان در زمینه ی لباس های بچگانه ای است که سه برابر از لباس های برندهای دیگر کودکان را گرم تر میکند، به این موضوع دقت کنید.ممکن است استدلال شما این باشد که "شرکت من لباس های بچگانه ای را تولید میکند که کودکان شما را سه برابر گرم تر از سایر مارک های دیگر میکند. معنی این استدلال "سرماخوردگی کمتر، خواب بهتر و دوران کودکی شادتر است! "


Blake در سال 2011، کلکسیون عینک خود را افتتاح کرد. در سال 2012، TOMS بیش از دو میلیون جفت کفش فروخت و به همین تعداد، کفش‌هایی را در میان کودکان فقیر سرتاسر جهان پخش کرد. در آگوست 2014 ،بر اساس طرحی که Blake به منظور افزایش سرمایه و توسعه شرکت داشت، حدود 50٪ ارزش سهام شرکت را به Bain Capital فروخت. او در حدود 625 میلیون دلار از فروش 50٪ سهام شرکت دریافت کرد و دارایی شخصی خود را به 300 میلیون دلار تبدیل کرد.Bake حدود 50 درصداز سهام خود را در شرکت نگه داشت.


بطور کلی می توان گفت که TOMS یکی از شرکت‌های سودزایی است که در بخش خیریه فعال است و در جهت بهبود کیفیت زندگی مردم در کشورهای توسعه نیافته کار می‌کند. این شرکت خیلی زود و در بازه زمانی کوتاه با فرمول خاص خود، در کنار امور حاشیه ای خیرخواهانه، به بالاترین سطح موفقیت در زمینه کاری دست یافت.

 


4. Bill Gates :


بیل گیتس : "خوب است که موفقیت را جشن بگیریم، اما مهمتر از آن این است که به درس هایی که از شکست هایمان گرفته ایم توجه کنیم."


بیل گیتس از تجربیات شخصی خود اینگونه میگوید : ما همه چیز را در زندگی خود تجربه کرده ایم. اما قبل از اینکه تسلیم شوید و از رویاهای خود دست بکشید، از لحظه شکست خود درس بگیرید. به عنوان مثال، در سرمایه گذاری قبلی، من مسئولیت های زیادی را به برعهده گرفتم و به طور کامل برای انجام آن وقت و انرژی گذاشتم.حتی سلامتی من به خطر افتاد و مشکلاتی در روابط شخصی من پیش آمد. درنهایت شرکت از هم پاشید. زیرا کارهای زیادی وجود داشت که باید انجام میشد و نیروی انسانی کمی برای پیشرفت این بیزینس وجود نداشت.مهمترین تجربه ای که من کسب کردم این بود که غرور من برای بهرمندی از کمک دیگران از بین رفت! ممکن است چندین اشتباه در گذشته داشته باشید، اما اجازه ندهید که تاثیری بر کسب و کار فعلی شما بگذارد. متواضع باشید و از اشتباهات خود عبرت بگیرید. اگر این شیوه را عملی کنید به شما قول می دهم که خیلی زود پیشرفت خواهید کرد.در نهایت به عنوان یک صاحب کسب و کار، عوامل بسیاری برای موفقیت وجود دارد. با آمادگی کافی، پشتکار ، یادگیری از اشتباهات خود، شما از رقبای خود جلوتر هستید و بر شرایط زندگی خود کاملا مسلط خواهید بود.

رضایت مشتریان عزیز از آژانس اختصاصی در زمینه تبلیغات و برندسازی در اصفهان، گواه از این دارد که توانسته ایم تمام خواسته های آن ها را به اجرا در آوریم و همان پیامی که صاحبان کسب و کار مد نظر داشته اند را از طریق این طراحی های ویژه به کاربر انتقال نماییم.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn